Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9389
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Milion na remonty miejskich mieszkań?

Środa, 25 października 2017, 9:05
Autor: UM Jelenia Góra
Tyle będzie najpewniej zarezerwowane w budżecie Jeleniej Góry na 2018 r. z przeznaczeniem na remonty pustostanów – mieszkań i lokali socjalnych, jeśli taka będzie wola Rady Miejskiej.

– Ta kwota nie odbiega od wysokości tych, jakimi dysponowaliśmy na ten cel w poprzednich latach – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. - Te środki przeznaczamy na doprowadzenie do właściwego stanu mieszkania i lokale przed wprowadzeniem do nich nowych rodzin. Nie wchodząc w szczegóły, nie wszystkie odzyskiwane mieszkania są remontowane ze środków Miasta, zdarza się często, iż po kalkulacji kosztów niektóre z nich przeznaczane są do odstąpienia przyszłym lokatorom, którzy będą je remontować na własny koszt – wyjaśnia Jerzy Łużniak.

Za wspomniany milion zł udaje się wyremontować przeciętnie ok. 60 mieszkań i lokali socjalnych. Dla przykładu: w roku 2013 były to 64 lokale, rok później – 84, w 2016 oraz w 2016 – po 60.

– Relatywnie większa liczba mieszkań odnowionych w roku 2014 – wyjaśniono nam w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej – wynika z faktu, iż wtedy oddawano na cele socjalne jeden z domów wielorodzinnych przy ul. Wyczółkowskiego i ze względu na charakter przeprowadzanych tam prac ich koszty były nieco niższe

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
121
Nigdy
24%
Rzadko
45%
Czasami
19%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group