Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2997
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mikołaje w mundurach potrzebującym dzieciom

Środa, 17 grudnia 2008, 10:23
Aktualizacja: Czwartek, 18 grudnia 2008, 7:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mikołaje w mundurach potrzebującym dzieciom
Fot. TEJO
Konwój policji, straży miejskiej i straży pożarnej odwiedza dziś wszystkie szkoły podstawowe w Jeleniej Górze z pojazdem pełnym świątecznych darów dla dziewcząt i chłopców z ubogich rodzin.

To plon corocznej akcji, której animatorem i pomysłodawcą jest mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej. Działania „Zostań z nami świętym Mikołajem” na trwale wpisały się już w kalendarz działań charytatywnych przed Bożym Narodzeniem.

– Rozwozimy do szkół świąteczne paczki zawierające produkty, których nie może zabraknąć na świątecznym stole, w tym ulubione przez dzieci słodycze, ale też wiktuały dla wszystkich członków rodziny – mówi Grzegorz Rybarczyk. On sam osobiście kierował radiowozem straży miejskiej, który – w asyście pojazdów z policji i straży pożarnej – jeździ dziś od szkoły do szkoły dzieląc się darami. Złożyli się nań wolontariusze akcji „Zostań z nami świętym Mikołajem”.

Paczki trafią do rodzin wytypowanych przez pedagoga szkolnego, czyli tam, gdzie są rzeczywiście potrzebne. Około godz. 9 30 konwój z prezentami dojechał do Szkoły Podstawowej nr 10, wcześniej był w „piątce”, „siódemce” i „dwójce”. Później trafi do pozostałych podstawówek. Niestety, w tym roku zabrakło barwnego stylowego pojazdu Coca Coli.

Akcja zostanie uroczyście podsumowana jutro w hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group