Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4969
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy Warszawskiej czują się oszukani

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 sierpnia 2015, 14:31
Aktualizacja: Niedziela, 23 sierpnia 2015, 13:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
– Ktoś nam sprzedał te mieszkania, płacimy podatki jak inni mieszkańcy, więc domagamy się zapowiadanego przez prezydenta miasta normalnego standardu życia – mówią zdecydowani na walkę o lepszą jakość życia na swojej ulicy mieszkańcy Warszawskiej.

Od blisko pół wieku ulica w okolicy dawnej Celwiskozy nie była remontowana. W końcu doczekała się wodociągów, oświetlenia oraz (po naszej interwencji – dop. red.) nawierzchni asfaltowej, ale nie pomyślano o kompleksowej rewitalizacji, a co za tym idzie o chodnikach i kanalizacji burzowej.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że w wielu miejscach studzienki są powyżej poziomu drogi, brakuje obiecanych chodników, a w czasie deszczu zalewa im przydomowe ogródki ponieważ poziom drogi został podniesiony o 15 cm.

Dotychczas była to droga brukowa o szerokości 6,5 m z chodnikami i krawężnikami, była też kanalizacja burzowa. Obecnie droga ma szerokość 5 m, zniszczona jest kanalizacja burzowa, a wysypany na chodniki grys niszczy drogę i stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych. - Moja córka oberwała ostatnio kamieniem w nogę, który wystrzelił spod opony przejeżdżającego auta – powiedziała jedna z mieszkanek ulicy Warszawskiej.

Jak nam powiedział wiceprezydent Jerzy Łużniak prace na ulicy Warszawskiej zakończyły się. Nie planuje się w najbliższym czasie budowy chodników czy kanalizacji burzowej. Była to inwestycja „Wodnika”, która nie przewidywała dodatkowych zadań, poza wyłożeniem nawierzchni asfaltowej i budową oświetlenia.

Mieszkańcy są zdeterminowani, mobilizują się w walce o drogę o normalnym standardzie obiecaną przez władze miasta przed wyborami samorządowymi w 2014 r. Wnoszą też o budowę łącznika z ul. Karola Miarki. Kamienie, które stamtąd spływają wraz z deszczem, szybką pogorszą stan dopiero co wyremontowanej drogi.
Do sprawy powrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~marcinZZ 22-08-2015 14:45
Oczywiście, że skandal, aby tak byle jak zrobić NOWĄ drogę, nie dość, że od dziesięcioleci był przedwojenny bruk, to teraz nawet z jednej strony nie chcieli położyć normalnego chodnika, a samochody na tej drodze pędzą teraz 70 km/h! Asfalt jest ok, ale UM musi dokończyć instancję odwodnienia!
~Le1Kiepury 22-08-2015 15:18
Do patola rusza do walki
~ 22-08-2015 15:39
tam mieszka w przewazajacej czesci patologia
~18sqandal 22-08-2015 16:10
... mieszka tam patalogia czy nie , robota powinna być dobrze i solidnie wykonana, Wstyd i hańba za takie wykonanie ulicy tak jak dla magistratu tak i dla wykonawcy , lepiej by nie zaczynać było i byłoby by jakoś ( tak jak do tej pory ) a tak , no cóż a to POLSKA właśnie!
~magdazgG 22-08-2015 16:44
Najbardziej w mieszkańcach Jeleniej Góry dziwi fakt, że nie znają swojego miasta i jeżeli można mówić o wspomnianej przez Le1Kiepury "patoli", to tylko w odniesieniu do samego autora tej głupiej wypowiedzi. Nie chcę nawet myśleć co może się dziać za ścianami w blokowiskach...często różne rzeczy się o tym słyszało, a jednak tamtej Kiepurowskiej patoli nie przeszkadza dobra ka...lizacja i w miarę bezpieczne drogi. A tak w ogóle to mój drogi bądź moja droga (męska czy żeńska "patolo") na Warszawskiej można z tym potencjałem ludzi jacy tam teraz mieszkają tworzyć naprawdę piękną i spokojną dzielnicę, bo to są ludzie otwarci, nastawieni na rozwój, dbający o bezpieczeństwo przypadkowych przejezdnych i samych siebie,to są ludzie myślący-musisz też się tego nauczyć.Trzymam z WARSZAWIAKAMI:)
~344534534 22-08-2015 16:47
Nadbrzeżna miała mieć asfalt oświetlenie zabrakło pieniędzy ,a była pierwsza remontowana.cieszcie sie że macie normalną nawierzchnię
~Jeleniogórzanka 22-08-2015 16:53
ółMieszkańcy ul. Spółdzielczej w/w przejazdu kolejowego też czuj,a się oszukani po modernizacji WODNIKA po każdej ULEWIE studzienki są zatkane woda jak RZEKA z ul, Okopowej spływa w dół przed przejazdem kolejowym stoi przez kilka dni błotnista kałuża woda wlewa się na podwórze gdzie znajduje się wjazd Samochodowy na parking przed Budynkiem do tej pory Sami podsypujemy piachem do następnej ULEWY Jak długo będą SYZYFOWE PRACE Może nasze WŁADZE URZĘDOWE zajmą się naszym problemem !!!!!!!!!
~mieszkaniec war. 22-08-2015 17:11
przez 50 lat nic nie robiło miasto,nic tz. dokładnie nic ulicy nie remontowali mieszkań itd.Jak pisze jeden czytelnik te ruiny co zostały sprzedali ludziom.Ludziom obiecali pomoc w postaci porządnej drogi a jest co jest :( Miasto remontując czy nawet burząc te budynki poniosło by duże koszta a tak pozbyło się sporego problemu finansowego Pana Prezydenta bym zapytał dlaczego na poczatku warszawskiej jest około 200metrów drogi jak należy a już dalej nie? ,chyba tam mieszkają ci co im się należy ,tylko nie wiem czemu tylko im czyżby ja był obywatelem Jeleniej góry gorszej kategorii? tak na warszawskiej jak wyżej napisała czytelniczka są ludzie naprawdę starają się żeby było ładniej tu mieszkać. cdn.
~mieszkaniec war. 22-08-2015 17:21
Liczyłem się z tym że będzie fajna droga tu,a teraz cieszę się że sąsiad mi utrudniał wykup mieszkania (w jaki sposób to robił długo by pisać) a teraz dziękuje mu za to bo Warszawska zawsze będzie tą ulicą drugiej lub nawet trzeciej kategorii:( i jak mi życie nie sprawi figla już nie długo ucieknę z tego getta, pani radna chce zmieniać nazwę wzgórza Kościuszki, a ja bym jej polecił żeby tak piękna nazwę jak WARSZAWSKA zmienił na ulice GETTO ta nazwa by tu bardziej pasowało. pozdrawiam mieszkańców warszawskiej i życzę wytrwania w dążeniu do normalności
~Le1Kiepury 22-08-2015 17:27
Do 16.44 no i? Zazdroszcisz? Masc na ból d..y?
~taxi -196 26 22-08-2015 17:37
niech patologia cieszy sie wogole, ze ma prad i wode... smierdziele
~magdazgG 22-08-2015 17:40
Prezydent sobie pozwolił z Nadbrzeżną i się nie wywiązał, to samo ze Spółdzielczą, a sobie pewnie zrobi ,póki jego kadencja, dzielnicę jak z bajki. Cieszę się,że jest taki odzew na ten art. bo to daje Wam pole do popisu. Panie mieszkaniec war. sąsiadów można wszędzie albo mieć ok, albo nie, czy to w sypialniach Jeleniej Góry, czy w "GETTACH",ale czy to nie jest obraźliwe mówić tak o kimkolwiek. Nigdy nie wiadomo jak nasze życie się ułoży, raz na wozie , raz pod wozem. Ludzi nie należy kategoryzować i tak łatwo oceniać jak robi to władza.To ona jest odpowiedzialna za niefajne nastroje społeczne i to wykorzystuje -wykorzystuje zwykłego człowieka przeciwko innemu zwykłemu szaraczkowi i dzięki temu pławi się w luksusach.Musicie się zjednoczyć.Życzę Wam życia jak z bajki w każdym miejscu JG.
~Ala 22-08-2015 17:43
Panie Prezydencie przed wyborami Pan był z całą delegacją na Warszawskiej obiecywał pan nam ładną ulicę gdzie Pana słowo gdzie te obietnice jak Panu nie wstyd trzeba było w tym roku nic nie robić a zrobić to za rok porządnie poczekalibyśmy cierpliwie a nie zrobić byle jak w dodatku drogi bubel - no ale jako priorytet trzeba było wyremontować Widok co tam taka zapomniana Warszawska
~magdazgG 22-08-2015 17:51
Le1Kiepury czy widzisz już różnicę między moim sposobem rozmowy, a twoim...? Zresztą mam duże wątpliwości co do tego czy jesteś zwykłym mieszkańcem JG, czy ktoś Ci każe tak pisać, dlatego niech każdy pilnuje swojej dzielnicy. Ja tak naprawdę uważam, że na Kiepury na szczęście mieszka większość normalnych osób i gdyby wiedzieli kim jesteś to by cię chętnie wykurzyli. Taxi 19626 też taki mało kulturalny i gdybym miała fantazjować, to myślę,że też nie pisze tego ot tak z siebie, może ktoś go o to poprosił , ktoś kto ma w tym cel...nieładnie, ale kiedyś też będziecie potrzebowali interwencji władzy i wtedy może się na Was wypiąć. Pozdrawiam i niech moc będzie z kulturalną Warszawską.
~mieszkaniec war. 22-08-2015 17:52
do pani magdazgG nie chodzi mi jakiego mam ,bo też nie wiem na jakiego trafie.Ale pomyślałem tak -remont mieszkania robiąc tu i nie widać żeby miasto chciało pomóc nam lepiej tu żyło ,to licząc w kład na remont mieszkania które nie było remontowane 50 lat to lepiej za te pieniążki kupić wyremontowane itd i w takim miejscu co miasto dla od lat jak kogoś uraziłem to przepraszam
~mieszkaniec war. 22-08-2015 17:54
błąd dla" miało być dba
~róza2 22-08-2015 18:03
Do ~Ala ma Pani racje, WIDOK najwazniejsza reszta do plebs i bylejaośc , tak P. Zawiła działa-obiecując , łatwo wydaje sie nie swoja kase, 1 mln na fontane przy baniakach -ile to osób po drodze zarobiło, absurd pogania absurd , bo ka...lizacje burzwe sa zaniedbane i trzeba sie prosicc aby ja łaskawie czyscili ,żadna łaska płacimy za to.
~też mieszkaniec z war.. 22-08-2015 18:18
Ulica była przewidziana do odtworzenia ale pieniądze się rozeszły w momencie gdy prace zostały przesunięte przez plany wodnika, wymiana instalacji wodnej "wyskoczyła" nie spodziewanie gdy przy wykonywaniu ka...lizacji okazało się, że rury wodne pękają na każdym kroku (ok. 10 awarii wody 3 gazu w czasie prac). Zrobili ulicę aby zatkać gęby mieszkańcom, bez krawężników i chodników po połowie kosztów. Ciekawe jakim cudem nadzór dopuścił zakończenie robót skoro nie przywrócili stanu sprzed robót. Miejsce po budynku nr 9 stało się składowiskiem kamienia, nie dość, że trawnik który ładnie odtworzył wcześniej PEC zniszczyli przerabiając na plac budowy, to jeszcze wylali tam resztki asfaltu. O posianiu trawy to już nie słyszeli. Ciekawy mamy nadzór, kto to odbiera ?
~ 22-08-2015 18:37
Zawily ma kasę na muzeum fontannę bilbordy wyborcze pierniki marcina i podwyżki na urzedasow ktorzy potem wychwalaja go pod rynsztokowe niebiosa
rymcycymcy 22-08-2015 18:56
A ja usłyszałem, że Polska już nie jest w ruinie ! :) ...a tutaj proszę ! ...jakaś POzostałość, PO złej epoce ! :)
~Ala 22-08-2015 18:57
A owszem była komisja w składzie 3 osobowym chyba z wodnika i oglądali zakończenie robót na Warszawskiej - byli bardzo zaskoczeni wykonaniem robót pani chyba przewodnicząca komisji kiwała głową mówiła że wiele jest do poprawy,że prace są niedbale wykonane że tak nie powinno być że na pewno nie będzie zgody na przyjęcie wykonania prac - popisali , popisali pogadali,pogadali i pojechali no a w biurze ulica Warszawska została pozytywnie zaopiniowana.
~magdazgG 22-08-2015 19:05
Do mieszkaniec war. Rozumiem i widać , że temat jest gorący i czasami się coś napisze z przejęzyczenia, mi też tak czasami wychodzi w nerwach-ma Pan rację, lepiej zainwestować w nowe mieszkanko w takich okolicznościach,choć myślę,że mieszkańcy Warszawskiej mieliby dobrego sąsiada w Panu.To skandal,żeby ludzie się w tych czasach w roku 2015 musieli upominać o dobre odprowadzenie wody z drogi, a wykonawca nie znał się na rzeczy.SZOK!!!!!!Oby to się wszystko dobrze skończyło dla dobra przyszłych pokoleń i tych, którzy już tam mieszkają.Oby było pięknie:)!
~mieszkaniec war. 22-08-2015 19:46
tuhttps://www.google.pl/maps/@50.8921128,15.7158879,3a,75y,37.55h,86.95t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5Ks8Tna25C4WrejSfwM-2w!2e0!7i13312!8i6656 widać że na warszawskiej mieszkają ludzie dobrzy pracowici co chcą żeby ich domy ulica wyglądała jak najlepiej.Mieszkam tu sporo lat i ja widzę pracowitość ludzi jak powoli ale jednak budynki ładnieją itd jak ludzie wierzą że można lepiej ładniej itd szkoda tylko że rządzący miastem tego nie widzą. Kiedyś fakt strach był wyjść na ulice, a teraz chyba najspokojniejsza ulica w jeleniej górze:) widzę nawet ludzi wyjątkowych, bo nie dbają tylko o swoje własne ,ale też zauważyłem że koszą np trawę koło swoich domów ,ale też po drugiej stronie ulicy,widzę tez ja ktoś zrobił boisko dla dzieci-co na mieście robi miasto.cdn
~mieszkaniec war. 22-08-2015 19:48
apel do pana prezydenta miasta żeby też to zauważył i pomógł nam mieszkańcom ładniej godniej żyć
~ 22-08-2015 20:59
Dranstwo! Oszusci , Cala kadencja tej p...nej kliki to jedna wielka hautura. Kolesiowsko rodzinne klany starannie dobrane kliki, robia waly ile wlezie. To sp...ny park, taka tez fontanna, utopina w kosztach ul Kozia, ruchome studzienki i biznes SKRu. DOSC KLIKO, PORA WAS ROZLICZYC Z PRYWATNYCH MAJATKOW ZBITYCH NA TEJ KADENCJI.
~tuiteraz 22-08-2015 21:02
do taxi19626 jeżeli dawno nie widziałeś spokojnej dzielnicy i porządnych ludzi to zapraszam na Warszawską.Ci ludzie tyle lat znosili niedogodności ,dbali o domy i ulice,a władze miasta zrobili im taką przysługę że zniszczyli instalację burzową,która była po niemcach,dotychczas ulica nie była zalewana a teraz będzie ulica i domy.Dlaczego konieczna była burzuwka na Widoku pomimo że nie była zaplanowana w budżecie,a zbędna na Warszawskiej .Ulica jeszcze nie została odebrana
~wer 22-08-2015 21:07
Do mieszkańców warszawskiej: napiszcie list otwarty do nadzoru budowlanego, CBA itd. Wydano na ten cel nasze wspólne, również wasze pieniądze. Drążcie sprawę a winny się znajdzie. Nie będzie łatwo, ale walczcie o swoje. W archiwum BIP wszystko powinno się znajdować: zakres robót itd.
~ 22-08-2015 21:30
dzięki wer małymi kroczkami ruszamy do boju ,Ta droga będzie znana w całej Polsce,wszyscy się o niej dowiedzą jak i otym dlaczego nie została wybudowana jak należy.Chcemy tylko żeby prezydent dotrzymał słowa i zrobił ulicę o jakiej mówił''..z ka...lizacją burzową,chodnikami i krawężnikami o normalnym standardzie...;;Przecież to słowo prezydenta ,a nie patola z Warszawskiej
~asassello 22-08-2015 21:53
te k...ny z 15:39 i 17.37 używają słowo "patologia"? Ludzie opamiętajcie się, to nie lata 60-te, dziś na początku Warszawskiej jest osiedle zamknięte i nowoczesne domy, działają dwie hurtownie, za Urzędem Środowiska domki ładnieją, a ludzie biedni dostali wiele lat temu mieszkania socjalne na Kiepury i Pocztowej. Ulica spokojna, blisko centrum, przystanków, piekarnia, sklepy. Przestańcie obrażać!
~ 23-08-2015 3:29
Słowem eldorado ... ulica omijajcie ją nocą !!
~ 23-08-2015 8:23
Do tvp interwencja dział obsmarowac zawile za obietnice lgarza
~Jel.. 23-08-2015 8:40
w tym roku obiecali remont ulicy Grottgera dojeżdżamy do przychodni po strasznych dziurach
~ 23-08-2015 9:19
Jest zle gdy patol nazywa drugiego tym samym mianen. Pytanie - ktory z nich jest wiekszym patolem? Pijackie burdy odbywaja sie w kazdej czesci miasta, gdzie wiec jest centrum patologii?
~321 23-08-2015 10:31
to nie wina wodnika, takie mamy klimaty, a moze ten wodnik to Jańcio Wodnik? popieram post powyzej, najwieksza patologia panuje rzadzacej szlachty,pzdr.
~mm 23-08-2015 10:39
Trzeba te sprawę nagłośnić niech wypowiedzą się przed kamerami osoby odpowiedzialne za odbiór inwestycji no i oczywiście szanowny prezydent , który gdyby mieszkał na warszawskiej to wszystko już dawno byłoby zrobione właściwie . Jak komuś zaleje posesje to trzeba będzie pozwać miasto o odszkodowanie .
~emera 23-08-2015 10:49
Takie wykonywanie remontów to leczenie syfa tabletką do bólu głowy.
~tuiteraz 23-08-2015 10:54
ludzie przestańcie się bezpodstawnie wyzywać ,skłucone społeczeństwo to słabe społeczeństwo i o to chodzi władzy.Mieszkańcom Warszawskiej podrzucono kukułcze jajo,z którego cieszy się tylko prezydent,bo była instalacja burzowa,ale teraz ją zniszczono,ulica miała swoją wysokość żeby nie zalewało domów teraz ją podniesiono,położono tasiemkę asfaltową, którą do wiosny mróz porozsadza i będzie jeszcze gorzej niż było.Zamiast się jednoczyć w zwalczaniu bylejakości to wy obrażacie ludzi,których nie znacie,a za chwilę taki sam bubel powstanie w waszej okolicy
~James 23-08-2015 11:40
Dokładna powtórka spartolonego remontu jak na Wojewódzkiej. Brak chodników , ka...lizacji burzowej i rozsypujące się już pobocze jezdni wysypane grysem. Nie dokończono nawet pomalowania pasów oddzielających pseudo chodniki od jezdni. Dotyczy odcinka od ulicy Cichej do ulicy Spokojnej. Ale włodarze miasta odtrąbili już w czerwcu kolejny sukces z oddanym remontem ulicy.
~warszawianka 23-08-2015 12:22
udało się z ul.Spółdzielczą, Nadbrzerzną,Kozią,na której teraz będą zrywać asfalt i kłaść instalację burzową,przedmówca wspomina o Wojewódzkiej,a najgożej jest na ul. Widok.Ciekawa jestem czy nasze władze znają przysłowie ;;NOSIŁ WILK RAZY KILKA PONIEŚLI I WILKA;; Panie prezydencie trzeba wiedzieć kiedy przestać.........oszukiwać ludzi,bo ludzie też umią liczyć.Mieszkańcy Warszawskiej nie odpuszczą.Chętnie będziemy współdziałać z mieszkańcami innych ulic gdzie władze miasta odtrąbiły tylko sobie wiadomy pseudosukces
~Le1Kiepury 23-08-2015 16:39
Jak ktos uwierzył ze prezdent czy miasto pomoże to ladnie ma w glowie...
~Jan 23-08-2015 21:17
Ostatnio szedłem ze znajomymi Ulicą Warszawską zostaliśmy zaczepieni przez grupę osiedlowych patosów w koszulkach Ks Karkonosze chcieli od nas papierosa gdy kolega nie chciał im dać zagrozili pobiciem nie polecam chodzić tam wieczorami
~as 23-08-2015 21:36
Le1Kiepury i Jan przykro Mi że temat jest dla was za trudny i nie jesteście w stanie zrozumieć o czym tu rozmawiamy.Nie o tym gdzie jacy ludzie mieszkają i jaka kogo w życiu przygoda spotkała,ale o ignorancji władz,lekceważeniu ludzi i ich potrzeb i marnotrawieniu naszych pieniędzy
~SARBLE 24-08-2015 21:13
Z powyższego wynika, że wszystkie inwestycję drogowe w Jeleniej Górze, są robione na "odwal się" i co najgorsze, nikt za te fuszerki nie odpowiada. Ani wykonawca, ani odbiorca robót, a że ludzi zalewa, to ich problem. Czy nie ma "bata", aby rozliczyć to towarzystwo wzajemnej adoracji, za partacko wykonane roboty i za szkody jakie ponoszą mieszkańcy związane z zalewaniem ich domostw. Ale musi być jedność mieszkańców, aby cokolwiek zdziałać.
~ha-ha 24-08-2015 21:48
zgadzam się z tobą SARBLE,ale ludziom trudno uwierzyć że można choć trochę ten beton ukruszyć,ale chyba na Warszawskiej przelała się szala goryczy,trzymam za nich kciuki żeby im się udało
~bobek 25-08-2015 11:16
Wierzycie Panu Łuzniakowi, jest to zwykły brak myslenia, przeciez WODNIK jest jednostką podległą władzy miejskiej. Za złą gospodarność winny być konsekwencje, nawet jeżeli zrobią ponowny remont to płacimy za to podwójnie my mieszkańcy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group