Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6764
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Potrzeba nam 10 metrów chodnika

Piątek, 27 czerwca 2014, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
– Nasz problem wydawać się może błahostką, bo co to jest 10 metrów brakującego chodnika w porównaniu do milionowych inwestycji, które czekają na realizację, ale dla nas chodnik donikąd to duża uciążliwość, a niewielki koszt wykonania – mówią mieszkańcy Zabobrza, którzy wnioskują o dobudowanie brakującego traktu przy skrzyżowaniu ul. Sygietyńskiego i Kiepury (nieopodal sklepu Marex).

Jako jeden z wielu mieszkańców w sprawie o pomoc zwrócił się do nas Edmund Dzimidowicz, który skalę tej uciążliwości codziennie ogląda z balkonu. – Ruch na tej ulicy jest spory, a w miejscu gdzie kończy się chodnik ludzie muszą schodzić na drogę, bo nie mają innego wyboru – mówi mieszkaniec Zabobrza. – Tędy chodzą dzieci na boisko, ludzie na spacer do lasu, w końcu klienci okolicznych sklepów. To niewielki koszt, a te kilkanaście metrów chodnika poprawiłoby bezpieczeństwo w tym rejonie. Zwłaszcza, że już za chwilę, po otwarciu rozbudowywanej części Galerii Sudeckiej, natężenie ruchu będzie jeszcze większe – dodaje jeleniogórzanin.

Dyrekcja Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze przyznaje, że o sprawie słyszy po raz pierwszy.

- Niebawem rozpocznie się przebudowa komunikacyjnego układu w rejonie Galerii Sudeckiej, powstanie rondo z chodnikiem i drogą rowerową – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Nie mieliśmy w planach dobudowania tego chodnika. Nikt nie skarżył się na to. Takich miejsc, jak to na Zabobrzu jest wiele. Być może przy okazji jakiegoś innego zadania dobudujemy ten fragment, ale w najbliższym czasie takich prac tam nie planujemy – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group