Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12004
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: Od dwóch miesięcy żyjemy wśród śmieci

Czwartek, 5 grudnia 2013, 7:19
Aktualizacja: Piątek, 6 grudnia 2013, 19:40
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: Od dwóch miesięcy żyjemy wśród śmieci
Fot. Angela
– Na placu miejskim na Zabobrzu od października br. leżą worki, butelki, kartony i inne śmieci – skarży się m.in. Adrian, okoliczny mieszkaniec i pyta kiedy ktoś to posprząta. Wydział gospodarki komunalnej tłumaczy, że nieporządku nikt nie zgłaszał i zapewnia uprzątniecie terenu w najbliższych dniach.

Chodzi trawnik między przychodnią, a blokami przy ul. Szymanowskiego i Różyckiego w Jeleniej Górze. Zdaniem mieszkańców to odpady komunalne rozrzucone przez wiatr z okolicznych kontenerów.

- Na placu leżą kartony po mleku, butelki po napojach i alkoholu, worki foliowe, opakowania po jajkach, papiery po maśle i inne śmieci – wymieniają mieszkańcy. – Nikt nie sprzątał tego od miesięcy, a my nie możemy już na to patrzeć. Zgłaszaliśmy to, ale usłyszeliśmy, że Miasto ogłosiło przetarg na koszenie trawy na tym terenie, a nie na sprzątanie. Jeśli nikt o tym nie pomyślał, to pytamy kto ma się tym teraz zająć? – dodają mieszkańcy.

Justyna Kaczor z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska zapewniała, że o nieporządku w tym miejscu słyszy po raz pierwszy. Potwierdza, że przetarg obejmował tylko koszenie trawnika, ale: - Sprzątanie takich terenów zlecamy w ramach tak zwanej likwidacji dzikich wysypisk – mówi. – W piątek przekaże zlecenie firmie wyłonionej w przetargu do tego zadania i dopiszę również posprzątanie wskazanego placu – zapewnia Justyna Kaczor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
800
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group