Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6006
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy Kolberga doczekali się

Czwartek, 14 kwietnia 2016, 8:00
Aktualizacja: Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mieszkańcy Kolberga doczekali się
Fot. Przemek Kaczałko
Nowe schodki, a nawet podjazd – to udogodnienia, dzięki którym bezpieczniej będą mogli poruszać się piesi w okolicy ul. Kolberga w Jeleniej Górze. Po latach zaniedbania i kilku nieprzyjemnych zdarzeniach wreszcie przeprowadzono drobną, ale jakże istotną inwestycję.

Sprawa schodków na ścieżce pomiędzy blokami przy ul. Kolberga 1B i 3 poruszana była już wielokrotnie, jednak ciągle „coś” stawało na przeszkodzie. Po przejęciu przez Miasto tego terenu od JSM, okazało się, że schodki nie są ujęte na mapach – według ewidencji nie istniały. O tej sprawie pisaliśmy już w 2012 roku. Apele mieszkańców „odbijały się od ściany urzędniczęj”, ale w końcu inwestycja doszła do skutku.

W obecnej kadencji Rady Miejskiej Jeleniej Góry na wniosek mieszkańców sprawą zajął się również radny Piotr Iwaniec, który w sierpniu 2015 r. złożył stosowną interpelację. W odpowiedzi z sierpnia ubiegłego roku zastępca prezydenta Jerzy Łużniak zapewnił, że zadanie to zostanie ujęte w budżecie na 2016 rok i tak się stało. Są nowe schodki, barierki i podjazd dla wózków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group