Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2238
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mieszkańcy górnych Kowar bez wody

Wiadomości: Kowary
Sobota, 19 września 2015, 7:53
Aktualizacja: 10:27
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum
Tegoroczna susza dała się we znaki mieszkańcom całej Polski, wiele ujęć wody wyschło. Pisaliśmy już problemach mieszkańców Karpacza, a teraz nasz Czytelnik poinformował nas o problemach z wodą na ul. Wiejskiej w Kowarach.

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy górnej części Kowar borykają się z brakiem wody w kranach. Nie mieli jej przez tydzień, a gdy znów się pojawiła, mieli nadzieję, że to już koniec ich problemów. Niestety, od kilku dni wodę muszą pobierać z beczkowozu, podjeżdżającego pod domy.

Jak zapewnił nas Krzysztof Ślęzok, dyrektor do spraw technicznych KSWIK, brak wody na ul. Wiejskiej nie wynika ze złej jakości infrastruktury wodociągowej czy złośliwości pracowników wodociągów.

- W Kowarach mamy grawitacyjny system wodociągowy. W górnej części miejscowości woda do kranów płynie z ujęć powierzchniowych i wód płytkich, a te niestety wyschły. Dwa kowarskie ujęcia wyschły, dlatego mieszkańcy nie mają wody – mówi Krzysztof Ślęzok.

Wspomagamy się wodą z Podgórzyna, jednak ze względu na ukształtowanie terenu, nie dopływa ona do mieszkańców wyżej położonych ulic. Dowozimy wodę beczkowozem, ale chcemy wypożyczyć od straży pożarnej cysternę o pojemności 20 tys. litrów, aby móc zapewnić mieszkańcom więcej tej wody. Koszty tego będą duże, ale póki nie zmieni się pogoda, nic nie możemy zrobić – dodaje dyrektor ds. technicznych.

Mieszkańcom ul, Wiejskiej w Kowarach i innych miejsc, gdzie brakuje wody, pozostaje jedynie wierzyć, że w najbliższym czasie przyjdą deszczowe dni i ich sytuacja się poprawi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~skandall 19-09-2015 8:52
Po co im woda? Kupią sobie w Biedronce
~oko 19-09-2015 9:05
to wina PISU ...hahaha a tak na serio to zanosi sie na to ze woda bedzie drozsza od benzyny ... !!!!!!!!! niech ta rzydo komuna ktora jeszcze rzadzi modli !!!!!!!!!!!! sie o deszcz... zrujnowali gospodarke - spalona ziemia i bez wody AMEN
~ 19-09-2015 10:56
do oko zastanów się ... kto zrujnował gospodarkę za komuny miałeś fabryki a ludzie tak jak teraz nie szperali po śmietnikach
~ 19-09-2015 14:21
czytam artykuł i oczom nie wierzę , to nawet średniowiecze nie jest tylko gorzej niż epoka kamienia łupanego, za co my te podatki płacimy ???????
~Bezdomny 19-09-2015 16:21
Panie dyrektorze. Można było pomyśleć i wybudować sieć zasilającą ze zbiornika przy dywanówce.
~fanp 19-09-2015 21:55
Przy dywanówce c...ny się kąpią pił byś tą wodę ??
~goral 20-09-2015 19:52
Wrocławsiaki przyjechały na wakacje i wszystko wychlały. Pewnie leczyły kaca.
~Borka 20-09-2015 21:00
 Miało to miejsce w 2006roku w lipcu. Wtedy rządził PIS i tak rozwiązywał problemy!!! "Msza w intencji deszczu, zamówiona przez posłów PiS wywołała u niektórych konsternację, u innych wesołość, duże zaintersowanie mediów oraz podejrzenia, że PiS w ten sposób chce pozyskać wiejski elektorat. Dziś odbyła się msza w intencji deszczu. Zaproszenie dla posłów ogłoszone zostało wczoraj z trybuny sejmowej, tuż po głosowaniu nad wotum zaufania dla rządu. Wyraźnie podkreślono przy tym, że zamówili ją posłowie PiS. Poseł sekretarz, zanim odczytał ogłoszenie, zastanawiał się głośno, czy to nie żart. Na sali zapanowała wesołość. Marszałek Marek Jurek upomniał zebranych i oświadczył, że jeśli któryś z posłów ma lepszy pomysł na suszę, to może go zgłosić. Zaskoczeni wydawali się być nawet niektórzy klub
~janka 21-09-2015 10:00
żenada o czym mówi ten facio od urządzeń technicznych...ujęcia wodne są w opłakanym stanie, jak zrobił je 2 wieki temu tak jeszcze funkcjonują do tej pory... W miesiącach prawdziwej suszy woda w kranach w Kowarach Górnych była, hmmm no fakt zaczęło brakować jej no i zaczęło się jak coroczne kręcenie zaworami..po prostu...rury w tej dzielnicy są zapowietrzone. i woda płynie sobie gdziesik do dolnej Jedlicy, zastanów się Panie dyrektorze co pan bredzi, nie masz pan przed sobą gamoni.. napraw Pan tą usterkę, lub poproś kogoś kto się na tym zna. A sam przejdź się na spacerek powyżej ujęć np. Piszczaka..woda tam wartko płynie
~wieśniak 25-09-2015 23:41
a prezes sprzątaczka dywanówki ok 120 tys. mies, co robi pan cwynar

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group