Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14269
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Mieszkańcy górnych Kowar bez wody

Sobota, 19 września 2015, 7:53
Aktualizacja: 10:27
Autor: Karolina Matusewicz
Kowary: Mieszkańcy górnych Kowar bez wody
Fot. Archiwum
Tegoroczna susza dała się we znaki mieszkańcom całej Polski, wiele ujęć wody wyschło. Pisaliśmy już problemach mieszkańców Karpacza, a teraz nasz Czytelnik poinformował nas o problemach z wodą na ul. Wiejskiej w Kowarach.

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy górnej części Kowar borykają się z brakiem wody w kranach. Nie mieli jej przez tydzień, a gdy znów się pojawiła, mieli nadzieję, że to już koniec ich problemów. Niestety, od kilku dni wodę muszą pobierać z beczkowozu, podjeżdżającego pod domy.

Jak zapewnił nas Krzysztof Ślęzok, dyrektor do spraw technicznych KSWIK, brak wody na ul. Wiejskiej nie wynika ze złej jakości infrastruktury wodociągowej czy złośliwości pracowników wodociągów.

- W Kowarach mamy grawitacyjny system wodociągowy. W górnej części miejscowości woda do kranów płynie z ujęć powierzchniowych i wód płytkich, a te niestety wyschły. Dwa kowarskie ujęcia wyschły, dlatego mieszkańcy nie mają wody – mówi Krzysztof Ślęzok.

Wspomagamy się wodą z Podgórzyna, jednak ze względu na ukształtowanie terenu, nie dopływa ona do mieszkańców wyżej położonych ulic. Dowozimy wodę beczkowozem, ale chcemy wypożyczyć od straży pożarnej cysternę o pojemności 20 tys. litrów, aby móc zapewnić mieszkańcom więcej tej wody. Koszty tego będą duże, ale póki nie zmieni się pogoda, nic nie możemy zrobić – dodaje dyrektor ds. technicznych.

Mieszkańcom ul, Wiejskiej w Kowarach i innych miejsc, gdzie brakuje wody, pozostaje jedynie wierzyć, że w najbliższym czasie przyjdą deszczowe dni i ich sytuacja się poprawi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
739
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group