Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8254
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy doczekają się remontu chodników

Piątek, 18 lipca 2014, 8:08
Aktualizacja: Sobota, 19 lipca 2014, 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy doczekają się remontu chodników
Fot. Angela
Po interwencjach Czytelników i naszych artykułach mieszkańcy kilku jeleniogórskich ulic doczekali się remontu chodników i jezdni. – To małe inwestycje, ale ważne dla jeleniogórzan – podkreśla Jerzy Bigus, zastępca dyrektora zarządu dróg i mostów. Ogłoszono właśnie przetarg na remont nawierzchni chodników w ciągu ulicy Struga oraz Paderewskiego przy SP nr 8 i Karłowicza (przy budynku nr 43) oraz remont ulic: Kruszwickiej, Jaśminowej i Karłowicza.

O potrzebie remontu deptaka przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Paderewskiego – Szymanowskiego w Jeleniej Górze pisaliśmy w styczniu br., w artykule „Remont deptaków na Zabobrzu pilnie potrzebny”.

- Przez dziurawą i nierówną nawierzchnię wiele osób już tam upadło i się potłukło – mówiła wówczas Elżbieta Wojtyna, społeczny przedstawiciel rady nieruchomości Paderewskiego 12,14,16 i 18. Zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Jerzy Bigus zapewniał, że jeszcze w tym roku jedno z dwóch istniejących tam przejść zostanie gruntownie wyremontowane. I słowa dotrzymał, bo przetarg m.in. na to zadanie – jak i pozostałe z wymienionych - ma zostać rozstrzygnięty w przyszły czwartek (24.07). Po remoncie nawierzchnia będzie bitumiczna, powstanie również nowe oświetlenie. Termin zakończenia prac to 25.08.2014.

O złym stanie chodnika przy ul. Struga w Cieplicach pisaliśmy natomiast w grudniu 2013 roku w artykule „Budowali market, zniszczyli chodnik”. Wówczas wykonawca marketu po naszej interwencji doprowadził trakt do „stanu pierwotnego”, ale nawet w stanie pierwotnym chodnik wymagał gruntownego remontu. Tu prace mają się zakończyć w połowie września br. Uwadze naszej i naszych Czytelników nie umknął również tragiczny stan ulicy Kruszwickiej, która wygląda jak szwajcarski ser i do tej pory była łatana, a do 25. sierpnia br. zostanie wyremontowana.

Z nowej nawierzchni już w październiku br. cieszyć się będą również mieszkańcy ulic Jaśminowej (termin zakończenia prac to 30.09.) , gdzie zaplanowano m.in. remont zniszczonej nawierzchni jezdni na odcinku około 500 m. Nową nawierzchnię do końca września br. zyska również około 200 metrów ulicy Karłowicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group