Czytających: 14367

Jelenia Góra: Miejskie derby kadetek dla Spartakusa

Sobota, 12 grudnia 2020, 10:36
Aktualizacja: 10:41
W sali Szkoły Podstawowej Nr 11 miejscowy KS Wichoś Jelenia Góra podejmował miejskiego rywala, czyli Spartakusa. Dorobek 51 punktów Martyny Główczak nie wystarczył, aby pokonać kadetki zajmujące pozycję wicelidera rozgrywek.

Spotkanie od początku mogło się podobać, bowiem oba zespoły walczyły o każdą piłkę z pełnym zaangażowaniem. W pierwszej kwarcie przewagę 12 punktów wypracowały przyjezdne, a druga i trzecia odsłona były wyrównane, jednak różnica z ćwiartki otwarcia nieco się zwiększyła i przed decydującą kwarta było 54:70. W ostatniej odsłonie ekipa z SP 10 również zdobyła więcej punktów i mecz zakończył się wynikiem 68:90. Gra Wichosia była w całości oparta na Martynie Główczak, która zdobyła aż 51 punktów. Liderka Spartakusa - Blanka Warsińska zgromadziła na swoim koncie 35 "oczek".

KS Wichoś Jelenia Góra - KSW Spartakus Jelenia Góra 68:90 (15:27, 20:20, 19:23, 14:20)

Wichoś: Główczak 51, Michalska 5, Najmrodzka 4, Despud 3, Laps 2, Obuchowicz 2, Kołodziej 1, Bielecka, Chalecka, Cymara, Stawarz.
Spartakus: Warsińska 35, Kaławaj 19, Kaleta 14, Piasna 6, Pilimon 6, Michalak 4, Kicińska 3, Wójcicka 2, A. Tomalak 1, Byczkowska.

W weekend Wichoś odrobi kolejne zaległości - w sobotę (12.12) o godz. 11:30 w hali SP 11 podejmie MKS MOS I Betard Wrocław, a w niedzielę (13.12) o godz. 12:00 - również u siebie - zmierzy się ze Ślęzą II Wrocław. Z kolei Spartakus w niedzielę (13.12) o godz. 15:00 zagra we Wrocławiu z Gwardią.

W tabeli nie uwzględniającej pojedynków z Gwardią, która występuje poza konkursem - Spartakus z dorobkiem 8 zwycięstw i 2 porażek jest wiceliderem. Wichoś rozegrał 5 pojedynków, z czego 1 wygrał, a 4 przegrał i chwilowo zajmuje ostatnie miejsce w stawce 7 drużyn.