Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4543
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?

Sobota, 22 lutego 2020, 9:31
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?
Fot. archiwum
Niemal 125 tysięcy złotych brakuje do wyłonienia wykonawcy termomodernizacji siedziby Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych i tu również (jak w przypadku remontu alei Wojska Polskiego) prezydent Jerzy Łużniak jest zdeterminowany, aby rozstrzygnąć przetarg. Co ciekawe, najlepszą ofertę złożyło konsorcjum, gdzie prezesem jest dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze. To nie pierwszy taki przypadek.

Karkonoska Spółdzielnia Socjalna "Ancora" została zarejestrowana w 2017 roku. Prezesem jest Jerzy Lenard (dyrektor ZGMiM w Jeleniej Górze), a wiceprezesem Justyna Baranowska (z naszych informacji wynika, że została zatrudniona w ZGKiM w 2014 roku jako asystentka dyrektora, następnie awansowała na stanowisko kierownicze). Spółdzielnia w 2018 roku wygrała miejski przetarg na adaptację pomieszczeń przy ul. Wiejskiej 29 w Jeleniej Górze na potrzeby Dziennego Domu „Senior plus”. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 296 913,00 zł, a oferta konsorcjum (PHU MOD i Karkonoskiej Spółdzielni Socjalnej „ANCORA") opiewała na 298 000,00 zł (druga z ofert - Firmy Budowlanej Śliwiński - była na niemal 760 tys. zł).

W aktualnym przetargu, będącym w trakcie rozstrzygania przez Miasto Jelenia Góra (na poprawę infrastruktury siedziby KSON), złożono dwie oferty. Podobnie jak w przypadku adaptacji pomieszczeń przy ul. Wiejskiej, najniższą ofertę złożyło konsorcjum PHU MOD Daniela Prusa i Karkonoska Spółdzielnia Socjalna "Ancora" - 624 800,00 zł, a dużo droższą Firma Budowlana Śliwiński s.c. (1 325 000,00 zł). Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 500 tys. zł.

Biorę pod uwagę rozstrzygnięcie tego przetargu, bo było to zadanie spięte w pakiecie z innymi zadaniami drogowymi jak ul. Drzymały, Flisaków, ks. Kostiala i Kamienne Schodki - powiedział Jerzy Łużniak, który podkreśla, że przy braku realizacji jednego z zadań będących w pakiecie, utracone będzie dofinansowanie unijne na wszystkie zadania z danego pakietu.

Prezydent Jeleniej Góry podkreśla, że nie ma w tej sytuacji konfliktu prawnego.

Spółdzielnia Ancora zrobiła dobrze i tanio "Senior plus" przy ul. Wiejskiej. Jeżeli oferta jest tańsza i wykonana solidnie, to nie widzę sprzeczności z prawem. Nie ma konfliktu prawnego, bowiem dyrektor Lenard nie zarządza tym obiektem (KSON-u) - wyjaśnia J. Łużniak.

W ramach zadania przewiduje się wykonanie robót budowlanych tj.:
1) naprawy uszkodzonych ścian poprzez ich zszycie,
2) docieplenie ścian zewnętrznych styropianem wraz z wykonaniem tynku w kolorze,
3) wymiana pokrycia dachowego (bez wymiany elementów konstrukcji nośnych dachu) wraz z wykonaniem ogniomuru oraz przemurowaniem kominów i remontem świetlików dachowych, 4) odwodnienia wokół budynku,
5) wymiany obróbek blacharskich (w tym orynnowanie, rury spustowe, parapety),
6) izolacji powierzchni pionowych i ochrony pionowych ścian fundamentowych, a także wzmocnienie fundamentów1 w celu zabezpieczenia przed dalszym osiadaniem,
7) wymiany instalacji elektrycznej wraz z tablicą bezpiecznikową,
8) remont podłóg, w tym wykonanie izolacji przeciwwilgociowych, dźwiękochłonnej, wyłożenie posadzek wykładzinowych,
9) remont schodów zewnętrznych i schodów w kotłowni wraz z montażem poręczy,
10) oznakowania pionowego obiektu na potrzeby osób niepełnosprawnych w formie tablicy informacyjnej, oznakowanie pomieszczeń w obiekcie dla osób niewidomych i niedowidzących, montaż kurtyny powietrznej nad wejściem głównym, montaż stacji ładowania wózków inwalidzkich, 11) montażu urządzeń siłowni zewnętrznej (3 szt.),
12) wymiana instalacji wody zimnej i ciepłej wody użytkowej.

Termin realizacji zadania określono do 30 czerwca 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

14
24%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
8%
Smuci
6
10%
Złości
34
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
781
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group