Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7132
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejsce na pasję

Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 21:07
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Grupka rowerowych zapaleńców być może znajdzie w końcu miejsce do treningów.

Władze miasta jeszcze raz zastanowią się, czy udostępnić im halę sportową. Poprzednio kilka razy im odmówiono.
Jacek Niemiec, Krystian Tomczak i Kuba Więckowski od kilku lat jeżdżą na BMX-ach - rowerach przeznaczonych do akrobacji. Podobnych zapaleńców w mieście jest około 40. Wiosną, latem i jesienią trenują na ulicach. Zimą to niemożliwe.
- Półtora roku temu wpadliśmy na pomysł, by trenować pod dachem, w opuszczonej hali sportowej na osiedlu Orle. Kiedyś obiekt należał do szkoły zawodowej. Odkąd ją przeniesiono sala niszczeje. Od dwóch lat nie znaleziono na nią nabywcy - mówi Jacek Niemiec.

Za pośrednictwem Stowarzyszenia Miłośników Cieplic kilkakrotnie zwracali się do władz miasta o przekazanie kluczy do obiektu.
- Odmówiono im tłumacząc, że dawna szkoła wkrótce zostanie sprzedana. Tymczasem mamy kolejną zimę, a nabywcy nie ma - mówi Małgorzata Turowska, szefowa stowarzyszenia.
Ostatni przetarg odbył się na początku tygodnia. Nie zgłosił się żaden zainteresowany. Cenę wywoławczą ustalono na ok. 2 mln zł.
- Poszukamy możliwości prawnych, by wpuścić do hali młodzież, choć na kilka miesięcy. Jakaś organizacja musiałby wziąć odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo - zapewnia prezydent Józef Kusiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group