Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11561
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miejsca na markety zatwierdzone

Czwartek, 29 stycznia 2009, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Miejsca na markety zatwierdzone
Fot. TEJO
Pisaliśmy niedawno o wątpliwościach jeleniogórskich radnych w sprawie zatwierdzenia listy lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych i wpisaniu ich do studium kierunków rozwoju naszego miasta. Opisany przez nas stan zmienił się w ciągu zaledwie kilku dni.

– Nie uważam, że powinno być aż tyle lokalizacji i że powinny być umiejscowione w pobliżu centrum miasta – mówił radny Krzysztof Mróz.
Jednak po trzech posiedzeniach komisji rozwoju, na ostatnim spotkaniu szóstka radnych zdecydowała o zaakceptowaniu listy przedstawionej przez prezydenta, jednak ze znaczącymi zmianami.

- Po pierwsze z listy zawierającej piętnaście propozycji skreśliliśmy dwie lokalizacje – wyjaśnia przewodniczący komisji rozwoju, Wiesław Tomera. Pierwsza to teren przy Rakownicy, naprzeciwko stacji benzynowej Preem. Druga to baza PKS przy ulicy Wolności, obok stacji benzynowej Müller. PKS bardziej jest zainteresowany terenem obecnego dworca autobusowego. W tym miejscu stanie galeria handlowa, jest już konkretny inwestor. W tym miejscu zostaną stanowiska dla przyjeżdżających i odjeżdżających. Natomiast zniknie plac parkingowy i manewrowy.

Baza autobusów zostanie wybudowana przy wyjeździe z Jeleniej Góry w kierunku Zgorzelca, za stacją benzynową Lotos. Tam PKS ma spory teren na własność. Skreśliliśmy też część terenu przy ulicy Spółdzielczej, ze schroniskiem dla małych zwierząt. Natomiast została lokalizacja po drugiej stronie drogi.

Natomiast na listę dopisano dwie inne lokalizacje. Pierwsza to ulica Jasna i miejsce pod pasaż Grodzki. Druga, to teren przy ulicy Konstytucji 3 Maja, za wiaduktem nad drogą do Dziwiszowa, po prawej stronie obwodnicy. Tam był problem z urządzeniem dojazdu, ale irlandzki inwestor po wykupieniu gruntów od działkowców będzie miał możliwość skomunikowania swojego terenu z ulicą Ogińskiego.

– Jasna i pasaż Grodzki musi się pojawić na tej liście, skoro inwestor ma już pozwolenie na budowę – tłumaczy W. Tomera – Czym innym jest spór o prawidłowość sprzedaży, a czym innym zapis w studium.

- To musi być przyjęte, chociażby dlatego, że wszystkie już wybudowane i od lat działające hipermarkety nadal nie są zapisane w studium. Utrzymywanie tego stanu byłby idiotyzmem. Za prezydentury Józefa Kusiaka taki wpis do studium uniemożliwili kupcy sprzymierzeni z Wspólnym Miastem. Po uchwaleniu tego dokumentu problem marketów mamy rozwiązany na lata, a inwestorzy dokładny ogląd sytuacji – mówi inny radny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
170
wymaga dużej restrukturyzacji
62%
wymaga likwidacji
22%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Był poszukiwany aż trzema listami gończymi!
 
Polityka
Tusk popiera Łużniaka!
 
Aktualności
Łatają Karłowicza
 
Aktualności
Kładą asfalt na Wolności
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group