Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4544
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzynarodowo o dużych imprezach sportowych

Wiadomości: Powiat
Czwartek, 16 stycznia 2014, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 17 stycznia 2014, 19:28
Autor: Mea
Fot. Mea
Kolejne spotkanie w ramach międzynarodowego projektu „GreKo” odbędzie się 17 stycznia o godz. 16.30 w Mysłakowicach. – Tematem „Wpływ imprez sportowych na rozwój regionu” w kontekście organizacji Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym w Szklarskiej Porębie – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, które jest organizatorem spotkania.

Projekt GreKo realizowany jest wraz z partnerami jeleniogórskiego starostwa z: Holandii, Belgii, Francji, Niemiec i Czech. Podczas seminarium wystąpią Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów z Biura Organizacyjnego Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie oraz Kinga Jaworek, asystentka kierownika zawodów Pucharu Świata. Powiedzą na temat „Wpływu imprez sportowych na rozwój regionu”, na przykładzie Pucharu Świata w Narciarstwie oraz Biegu Piastów – imprezy masowej rangi Worldloppet. Głos zabierze również burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, organizator Pucharu Świata FIS w 2012 i 2014 r. Opowie o „Wpływie imprez sportowych na rozwój miasta i regionu”. Ponadto wystąpi sekretarz generalny Saksońskiego Związku Narciarskiego Ronny Kaiser i trener regionalny tego związku z Łużyc Górnych w Niemczech Falk Schwaar. W seminarium weźmie udział też Petr Mach, delegat techniczny Biegów w Soczi, który jest kierownikiem Pucharu Świata.

- Chcemy pokazać naszym zagranicznym gościom, jak na żywo wyglądają przygotowania do takich dużych zawodów. Dlatego też w sobotę będą mogli obserwować na żywo Pucha Świata. Ponadto w ciągu trzydniowego pobytu zwiedzą szkołę Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu i nowoczesną halę sportową. Spotkają się z dyrekcją szkoły i uczniami. Wezmą udział w kuligu, by zobaczyć Karkonosze – powiedział Wiesław Dzierzba.

Warto dodać, że Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze planuje podpisanie porozumienie z Saksońskim
Związkiem Narciarskim, co nastąpi prawdopodobnie w marcu na Targach ITB w Berlinie.

– Pragniemy rozpocząć współpracę między naszymi młodymi sportowcami ze szkół sportowych z Karpacza i Szklarskiej Poręby. Pod koniec roku gościliśmy grupę młodzieży z Saksonii, która korzystała z obiektów sportowych naszego regionu. Planowane są wspólne szkolenia i projekty np. dotyczące budowy obiektów sportowych – mówił Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group