Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8079
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Michał Matuszewski: Nie mamy nic do stracenia

Sobota, 11 lipca 2009, 17:47
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2009, 9:53
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Michał Matuszewski: Nie mamy nic do stracenia
Fot. archiwum prywatne
KPR Jelenia Góra to nowy klub ze starymi tradycjami. O zmiany, które już nadeszły i te które są dopiero w planach opowiedział nam nowy wiceprezes klubu Michał Matuszewski.

Przed nami nowy sezon, wiemy, że w zespole doszło do kluczowych zmian, czy możesz nam je przybliżyć?

Na pewno największym osłabieniem jest odejście Marty Gęgi ( La Havre) i Marty Oreszczuk ( koniec kariery). Co najmniej rok przerwy zrobiła sobie Anna Fursewicz.
Nieznany jest los Mirelli Kaczyńskiej, która obecnie negocjuje z klubami. Przygodę z piłką zakończyła Magda Tajerle, którą chętnie przyjęlibyśmy z powrotem, gdyby tylko wyraziła taką chęć. Z naszym klubem postanowiła także rozstać się Angelika Wasiucionek, która chce odejść do I-ligowego Finepharmu. Prawdopodobnie nie zobaczymy także już Kingi Ślusarczyk, która jest w trakcie wyboru szkoły i miasta do którego wyjedzie.
Jednym z nowych nabytków jest Natalia Tórz z Astromalu Leszno, młodzieżowa reprezentantka Polski o którą „biło” się kilka czołowych polskich klubów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybrała ona właśnie Jelenią Górę.
Kolejnymi są Daria Krajewska (bramkarka) i Anna Świdzińska (rozgrywająca) z SMS-u Gliwice. Do tego dołączyły do nas cztery dziewczyny z Zagłębia Lubin. Są to juniorki, które nie mieszczą się w tamtejszym składzie: bramkarka Ewelina Kuc, rozgrywające: Paulina Bułak i Martyna Popielarz oraz skrzydłowa Małgorzata Kaciubam. Po okresie przygotowawczym okaże się do której z drużyn (pierwszej czy drugiej) zostaną przydzielone.
Po urlopie macierzyńskim powróciła do nas także skrzydłowa Joanna Załoga.

Jaki jest obecnie plan przygotowań do rozgrywek?

Już jutro wyjeżdżamy na kondycyjno-wytrzymałościowy obóz do Czech. Następnie jedziemy do Gliwic na typowo techniczny obóz. Obie drużyny rozegrają tam mecze kontrolne z zespołami Ruchu Chorzów, Pogoni Żory, Sośnicy Gliwice i SPR Olkusz.

Jak wygląda sytuacja finansowa klubu? Czy klub korzysta ze wsparcia sponsorów?

Co prawda mamy już kilku pomocnych sponsorów, ale cały czas jeszcze szukamy. Póki co pomagają nam różne mniejsze firmy. Liczymy także na hojność Prezydenta Miasta, szczególnie jeśli chodzi o dofinansowanie na sport kwalifikowany.

Czy z kadrą, jaką obecnie dysponuje KPR zamierzacie walczyć o najwyższe cele?

Na pewno będzie to walka o utrzymanie się w lidze. Sezon, który się już zbliża wielkim krokami, będzie jednak nieobliczalny. Ze Zgody Ruda Śląska odszedł trener i wszystkie podstawowe zawodniczki, wystąpią juniorki. Koszalin opuściły główne szczypiornistki. Duże kłopoty finansowe ma Wrocław, skład uzupełnili tylko dwiema zawodniczkami. Ciężka sytuacja jest w Olkuszu, nie dość że nie stać ich na wzmocnienia, to dziewczyny będą grały praktycznie tylko na wyjazdach, bo w Dąbrowie Górniczej albo Siemianowicach. Hala w Olkuszu nie została dopuszczona do rozgrywek.
To wszystko na pewno działa na nasz plus. Nie mamy nic do stracenia. Głownie z tymi zespołami będziemy walczyć o utrzymanie.
Cieszę się, że dobrze udało nam się skompletować drużynę. Do tego mamy też zespół, który będzie występował w I lidze, to posłuży nam głównie jako zaplecze szkoleniowe. Dziewczyny, które będą się wyróżniały w I lidze, będą miały szansę gry w także w Ekstraklasie. Trenerką drugiego zespołu będzie Dila Samadowa, która ten sam system szkoleniowy, co w Ekstraklasie, będzie wdrażać w rezerwach.

Czy od nowego sezonu wejścia na mecze będą nadal darmowe?

Tak, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców jeleniogórskiego szczypiorniaka na mecze obu lig. Poza darmowymi wejściami na kibiców czeka nowość! Od przyszłego sezonu klub będzie można wspierać poprzez cegiełkę SMS za jedyne 1,22. W ten sam sposób będą przeprowadzane także konkursy z nagrodami dla kibiców.

Rozmawiała Aldona Hawer

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
802
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group