Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 6470
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto zapożyczy się na trzy miliony złotych

Wtorek, 18 listopada 2008, 21:06
Aktualizacja: 21:25
Autor: Mar
Jelenia Góra: Miasto zapożyczy się na trzy miliony złotych
Markowi Obrębalskiemu udało się przekonać konieczną do przegłosowania uchwały większość.
Fot. TEJO
Tylko jedną sprawę mieli dzisiaj jeleniogórscy radni do rozpatrzenia podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, jaką na godzinę 14. zwołano na wniosek prezydenta. Ponownie o akceptację radnych w sprawie zaciągnięcia trzech milionów zł pożyczki.

Tydzień temu taki sam wniosek został większością głosów odrzucony. Jeden milion ma być przeznaczony na termomodernizację domu spokojnej starości i obiektów oświatowych oraz dwa miliony na kolejny etap modernizacji sieci wodociągowej w ramach dużego projektu ISPA.

Dzisiaj po kilku dniach przekonywania za zgodą na zaciągnięcie pożyczki, była większość radnych. Za głosowali wszyscy członkowie klubu PO, Józef Zabrzański z PiS, Zofia Czernow oraz klub SLD z wyjątkiem nieobecnych, Józefa Kusiaka i Zbigniewa Ładzińskiego. Od głosu wstrzymali się radni Wspólnego Miasta.

- Ten kredyt był zapisany w budżecie na ten rok, więc nie jest to coś nadzwyczajnego, ale jeszcze miesięcy temu prezydent zapewniał nas, że nie zamierza znowu zadłużać miasta – powiedział szef klubu WM Miłosz Sajnog. – A tutaj okazuje się, że jednak musimy brać kredyt. To dla mnie niefrasobliwość w wydawaniu miejskich pieniędzy.

Dyskusji nie było i posiedzenie zakończyło się po niespełna pół godzinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group