Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 6850
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto spłaca dług – wspólnoty odnawiają kamienice

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lutego 2014, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2014, 11:56
Autor: UM
Fot. UM
Najpierw była Złotnicza i Drzymały, potem piękne elewacje pojawiły się na kolejnych jeleniogórskich kamienicach, m.in. przy ulicach: Okrzei, Zamenhofa, na placu Wyszyńskiego, na Traugutta, Kasprowicza czy Armii Krajowej. Zasługa to wspólnot mieszkaniowych, które Miasto w takich inwestycjach wspiera.

- Rozstrzygającym momentem był początek ub. roku, kiedy rozpoczęto spłatę zadłużeń budżetu Miasta wobec wspólnot z tytułu składek remontowych. Z kwoty kilkunastu milionów złotych zaległość zmniejszyła się do mniej, niż 1/5. Trudno nawet powiedzieć, jakiej wysokości jest obecnie, bo spłaty długów są sukcesywne i dług maleje z tygodnia na tydzień - niezależnie od starań, by bieżące wpłaty za udziały komunalne we wspólnotach realizowane były na bieżąco. Ten spory jednorazowy zastrzyk środków w ub. roku sprawił, iż wspólnoty mogły – dodając swoje środki – zdobyć się na poważniejsze remonty, łącznie z termomodernizacją – informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Widać pierwsze efekty działań także przy Alei Wojska Polskiego, powstałej .u progu XX wieku ulicy z piękną, w większości secesyjną zabudową – podkreśla rzecznik i dodaje: Trzeba uczciwie powiedzieć, że to są trudne do remontów budynki, bowiem elewacje mają liczne zdobienia, które trzeba odświeżyć lub wręcz odtworzyć. Miasto przygotowuje program rewitalizacji ulicy rozumiany przede wszystkim jako modernizacja ciągów pieszo-jezdnych, niemniej sprawa remontów prywatnej własności pozostaje w rękach właścicieli, podobnie jak w przypadku równoległej ulicy Okrzei

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group