Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6296
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Miastem rządzą dzieci

Sobota, 31 maja 2008, 17:06
Aktualizacja: Niedziela, 1 czerwca 2008, 19:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Miastem rządzą dzieci
Fot. TEJO
Dmuchane zamki i prawdziwi rycerze i pokazy walk, potężne bańki mydlane, portrety na zamówienie oraz strzały z kuszy i arkebuzów: to tylko jedne z wielu atrakcji, jakie na najmłodszych czekają w sobotę i w niedzielę na placu Ratuszowym. Z okazji Dnia Dziecka dzieckiem i rycerzem został nawet prezydent Marek Obrębalski.

Nie sposób zliczyć wszystkich atrakcji, jakie Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu przygotował dla dzieci w przededniu ich święta. – Ten rok jest wyjątkowy, bo jubileuszowy, dlatego i Dzień Dziecka będzie trwał przez cały weekend! – zapowiedział Krzysztof Rogacewicz, aktor Teatru Maska.

W centralnym punkcie miasta wszystko było dla dzieci. Przedszkolaki pokazały inscenizację legendy o założeniu Jeleniej Góry oraz mini festiwal piosenek. Bractwa Rycerskie z Chojnika i Bolkowa zademonstrowały wystrzały z arkebuzów i „krwawe” walki wojów o białogłowy. Był też pokaz tańców średniowiecznych.

Do uczniów Liceum Plastycznego z Cieplic ustawiła się długa kolejka chętnych na odręczny portret. Przyszli artyści zupełnie za darmo ołówkiem i kredkami rysowali pozujących chłopców i dziewczęta. Były też malunki na twarzy: najpopularniejsza okazała się biało-czerwona flaga. Zapewne w związku z rozpoczynającymi się za kilka dni Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Dzieci chętnie paradowały z wymalowanymi kwiatkami, motylkami oraz nieco cięższego kalibru zdobieniami w postaci kościotrupów.

Najmłodsi mogli poszaleć na zjeżdżalni i trampolinie. O bezpieczeństwo zadbała straż miejska – współorganizator imprezy. Zaplanowano także miasteczko ruchu drogowego oraz lekcje bezpiecznych zachowań udzieloną przez mł. insp. Grzegorza Rybarczyka.

Tłumy dzieci próbowały strącić potężne bańki mydlane. Nad placem Ratuszowym powstało ich tysiące dzięki specjalnym urządzeniom a także parze specjalistów z Wrocławia.

Było też pasowanie na rycerza i konkurs, w którym wziął udział szef miasta Marek Obrębalski. Także prezydent dostąpił zaszczytu wstąpienia w stan rycerski, a aktu pasowania dokonał wspomniany Krzysztof Rogacewicz, posługując się średniowiecznym mieczem. Prezydent Obrębalski wręczył dzieciom, które zbudowały na scenie ratusz z kartonowych opakowań, pluszowe zabawki. Przyznał też, że jak był dzieckiem, sam bardzo lubił bajki, zwłaszcza Misia Uszatka.

Impreza na placu Ratuszowym „Miasto dzieciom” zakończy się w sobotę o godz. 19. W niedzielę wystartuje ponownie w południe i potrwa do tej samej pory. Wydarzeniu patronuje portal i tygodnik Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group