Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2626
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mężczyzna porzucił zwłoki psa – widziała to kamera

Środa, 11 maja 2016, 11:26
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mężczyzna porzucił zwłoki psa – widziała to kamera
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (11.05) rano kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze spotkał się z dziennikarzami, aby przestrzec poprzez media osoby, które kiedykolwiek nosiłyby się z zamiarem porzucenia zwierzęcia przy schronisku. Działa już monitoring i są pierwsze jego efekty.

- Mieliśmy częste przypadki porzucania zwierząt, nawet przy zamkniętym schronisku przerzucano nam zwierzęta żywe i martwe przez płot. Ponieważ trudno było ustalić sprawców tych zdarzeń, postanowiliśmy założyć monitoring – powiedział Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze. Nie trzeba było długo czekać - już pierwszego dnia kamery zarejestrowały wjeżdżający na teren schroniska samochód, po czym mężczyzna wyrzucił zwłoki psa zapakowane w worku.

- Chcemy w ten sposób przestrzec tych, którzy będą mieli zamiar coś takiego zrobić. Jest monitoring i będziemy wyciągać konsekwencje – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Eugeniusz Ragiel. - Tu nie chodzi o mocne karanie, ale zwrócenie uwagi temu panu, który to zrobił, że tak się nie postępuje – dodał.

Schronisko znajdujące się przy ul. Spółdzielczej oprócz przyjmowania żywych zwierząt, zbiera też martwe zwierzęta, które następnie przekazuje do utylizacji. - Miesięcznie jest to rząd ok. 5-8 tys. zł – mówił o kosztach Eugeniusz Ragiel, który przypuszcza, że mężczyzna chciał uniknąć opłaty i przedstawienia się z imienia i nazwiska. Podrzucony w worku pies nie miał chipa.

W przypadku, gdy znajdziemy zwłoki zwierzęcia na terenie miasta należy skontaktować się ze strażą miejską lub ze schroniskiem. Gdy zgłasza to właściciel zwierzęcia, ponosi opłatę za utylizację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group