Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8879
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Męka na drodze

Piątek, 6 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Męka na drodze
Fot. DOB
Korki paraliżują ruch samochodów kierujących się z centrum miasta w stronę Zabobrza.

Wprawdzie tłok na ulicy Grunwaldzkiej, przed skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II, to codzienność, jednak przed świętami samochodów jest jeszcze więcej niż zwykle. Kierowcy jadący tą trasą muszą odstać swoje, zanim pokonają to skrzyżowanie.

– Jeżdżę tędy kilka razy dziennie, w korkach tracę ok. godziny – wylicza Łukasz Stępień. – Trzeba coś z tym zrobić, bo to praktycznie jedyny normalny dojazd na Zabobrze.
Problem ma też MZK, bo spóźniają się autobusy i trudno dostosować rozkład jazdy. W godzinach szczytu korek zaczyna się już przy placu Kardynała Wyszyńskiego.

Inną drogą, od strony ul. Wojska Polskiego przez Złotniczą, też przejechać nie jest łatwo. Dzisiaj już przed godziną 10 rano przy skrzyżowaniu było kilkadziesiąt aut. Korek zaczynał się już na wiadukcie kolejowym na ul. Wojska Polskiego.

Niestety, przynajmniej w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Radni jednak coraz głośniej mówią o potrzebie przebudowy skrzyżowania przy ul. Jana Pawła II. – Być może budowa ronda w tym miejscu usprawniłaby ruch – mówi radny Ireneusz Łojek. – Trzeba też pomyśleć o poszerzeniu mostu przy ul. Mostowej.
Na to jednak pieniędzy nie ma.

Nie ma też na budowę tzw. obwodnicy południowej, która miałaby przebiegać od ul. Wincentego Pola do Sudeckiej. Odciążyłaby ona znacznie ruch na ul. Wojska Polskiego. O pieniądze na budowę obwodnicy południowej bezskutecznie zabiegały poprzednie władze miasta. Nawet jeśli uda się to obecnym, zanim obwodnica powstanie minie przynajmniej rok. Kierowcom pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group