Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4468
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Mechanik” chce udowodnić, że „Warto być dobrym”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 kwietnia 2012, 9:29
Aktualizacja: 9:34
Autor: Angela
Fot. Archiwum Organizatora
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym" zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom " Przyjazna Szkoła". Pierwsze działania rozpoczęły się tu w marcu i potrwają do czerwca br. Ta akcja to jedna z największych, interdyscyplinarnych kampanii edukacyjnych w Polsce.

- Celem akcji jest pokazanie, że być dobrym to nie wstyd i słabość, a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami bohaterstwo. Jest to promowanie pozytywnego systemu wartości jako wzorca postaw, pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji oraz docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Jest to również wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych – wyjaśniają organizatorzy.

Nagrodą główną akcji jest rower górski. Otrzyma go uczeń, który zostanie wylosowany spośród finalistów konkursu. Finalistami z poszczególnych klas zostaną natomiast uczniowie najlepiej oceniani przez rówieśników z danej klasy, którzy przystępując do akcji, zrealizują zadania w trzech obszarach: pomoc drugiemu człowiekowi ( ja i bliźni), zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność) oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat).

- Uczniowie część zadań realizują samodzielnie, część w grupie. Na koniec roku wybiorą reprezentanta klasy, który będzie finalistą konkursu w szkole. Na zakończenie, zaplanowane na czerwiec, podczas gali kończącej edycję akcji, wylosowany zostanie jeden laureat konkursu. Pozostali otrzymają tytuł członka klubu Oki skupiającego tylko tych uczniów w Polsce, którzy w trakcie roku wywiązali się z warunków konkursu – wyjaśniają organizatorzy.
Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.wartobycdobrym.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~xx 20-04-2012 14:40
uczniowie mechanika jeszcze moga brac udział w akcji; najbardziej zapluta i zasypana kiepami okolica oraz z parkowaniem na chodniku zamiast ulicy za pan brat:
~ja1 20-04-2012 15:14
a co ma okolica do uczniuw i do ich szczytnego celu moim zdaniem okolica nie ma tu nic do tego liczy sie pomysl a po co od razu gadac nie na temat i o bzdurach i znowu na nie i nazekanie jak zwykle nasze chore spoleczenstwo
~ 20-04-2012 15:23
zrealizują zadania w trzech obszarach: pomoc drugiemu człowiekowi ( ja i bliźni), zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność) oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat).
~mechanik 20-04-2012 16:19
ja1....faktycznie masz racje w sprawie UCZNIUW i NAZEKANIE Powiem Ci wiecej chory to Ty jestes a nie spoleczenstwo:) Lecz sie oczywiscie z gramatyki:)
~ja2 20-04-2012 18:45
A jak tam lotnicy czy też mechanicy lotnicy. A tak miało być pięknie. Kiedyś ta szkoła miała renomę a teraz to tylko wspomnienia. Tacy fajni nauczyciele, mili, pokorni, kochający swoich uczniów i gdyby nie oni to Mechanik można by było zaorać. A co się stanie jak odejdą np. na emerytury. Dobrze są jeszcze okoliczne miejscowości to i jakiś tam nabór będzie.
~jkl 20-04-2012 20:00
Nie warto na tych stronach podawać wiadomości do informacji, zawsze znajdą się tacy co nic nie robią tylko opluwają innych - pozdrowienia
~tex 20-04-2012 20:18
lotnicy - fajnie, że stworzono taki kierunek. Dla kogos kto zna historię naszego rejonu, to strzał w 10! A co lepszego mieli otworzyć, ja się pytam? klasę o profilu: zarządzanie, marketing, a może kierownik biedronki? Każda szkola kombinuje, jak tylko sie da. A stworzyc dobry kierunek, to nie taka prosta sprawa. Sami wymyślcie lepszy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group