Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8748
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mechanik” chce udowodnić, że „Warto być dobrym”

Piątek, 20 kwietnia 2012, 9:29
Aktualizacja: 9:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Mechanik” chce udowodnić, że „Warto być dobrym”
Fot. Archiwum Organizatora
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym" zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom " Przyjazna Szkoła". Pierwsze działania rozpoczęły się tu w marcu i potrwają do czerwca br. Ta akcja to jedna z największych, interdyscyplinarnych kampanii edukacyjnych w Polsce.

- Celem akcji jest pokazanie, że być dobrym to nie wstyd i słabość, a wręcz przeciwnie to duma i siła, a czasami bohaterstwo. Jest to promowanie pozytywnego systemu wartości jako wzorca postaw, pokazanie dobra i wolontariatu jako wartości, świetnej zabawy i drogi do samorealizacji oraz docenienie odpowiedzialnego i pomocnego zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Jest to również wyzwolenie w młodych ludziach mody na dobro oraz uświadomienie, że warto być dobrym, a tym dobrem można zarażać innych nawet starszych – wyjaśniają organizatorzy.

Nagrodą główną akcji jest rower górski. Otrzyma go uczeń, który zostanie wylosowany spośród finalistów konkursu. Finalistami z poszczególnych klas zostaną natomiast uczniowie najlepiej oceniani przez rówieśników z danej klasy, którzy przystępując do akcji, zrealizują zadania w trzech obszarach: pomoc drugiemu człowiekowi ( ja i bliźni), zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną (ja i społeczność) oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska (ja i świat).

- Uczniowie część zadań realizują samodzielnie, część w grupie. Na koniec roku wybiorą reprezentanta klasy, który będzie finalistą konkursu w szkole. Na zakończenie, zaplanowane na czerwiec, podczas gali kończącej edycję akcji, wylosowany zostanie jeden laureat konkursu. Pozostali otrzymają tytuł członka klubu Oki skupiającego tylko tych uczniów w Polsce, którzy w trakcie roku wywiązali się z warunków konkursu – wyjaśniają organizatorzy.
Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej: www.wartobycdobrym.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group