Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9058
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Matury: poszło bardzo dobrze

Środa, 30 czerwca 2010, 12:45
Aktualizacja: Czwartek, 1 lipca 2010, 8:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Matury: poszło bardzo dobrze
Fot. TEJO
Rozpromienieni radością niedawni maturzyści opuszczali dziś po raz ostatni (przynajmniej formalnie) mury swoich szkół. Rozdano świadectwa dojrzałości. Miny mówiły same za siebie: poprawek będzie bardzo niewiele.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 od samego rana przewijali się absolwenci szkoły, którzy przyszli dowiedzieć się, jak poszły im wiosenne egzaminy. Ponadmiesięczny stres i oczekiwanie w popularnym „Żeromie” zakończyły się frustracją tylko dla trzech osób, które „poległy” na obowiązkowej od tego roku dla wszystkich matematyce.

– Dwie z nich miały pecha, bo zabrakło im dosłownie dwóch punktów, aby dostać pozytywną ocenę – mówi Eulalia Włodawska-Szwajcer, zastępczyni dyrektora ZSO nr 1. Szef placówki Paweł Domagała dodaje, że wszyscy, którym na „matmie” powinęła się noga, przystąpią w sierpniu do sesji poprawkowej. Nie mieli bowiem negatywnych ocen z innych przedmiotów.

Jednak – nawet te trzy oceny niedostateczne – to nic w porównaniu z prognozami, które wróżyły totalną porażkę wskutek powrotu obowiązku zdawania matematyki na maturze. – Taki wynik mieści się w normie. Pozostałe oceny są bardzo wysokie. Bardzo wielu uczniów uzyskało ponad 90 punktów – dodaje Paweł Domagała. Szczęśliwi maturzyści zabrali świadectwa, aby przedłożyć je na uczelniach i innych szkołach wyższych, gdzie będą kontynuować naukę.

Na ogólne podsumowanie matur w Jeleniej Górze trzeba będzie jeszcze poczekać. Komisja egzaminacyjna musi bowiem zanalizować i podać dane statystyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group