Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9055
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Matura: znaczna większość do przodu!

Wtorek, 30 czerwca 2009, 12:25
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2009, 7:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Matura: znaczna większość do przodu!
Fot. TEJO
Tylko trzy osoby w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 wyszły dziś niepocieszone po ogłoszeniu wyników matur. Dominował nastrój radości i euforii. – Poszło dobrze – mówili nauczyciele i absolwenci. Zdawalność to 97, 4 procent.

Na tle ogólnokrajowych wyników Jelenia Góra wypadła powyżej przeciętnej. Po podsumowaniu rezultatów ze wszystkich szkół podnagimnzjalnych okazało się, że pierwszy najważniejszy egzamin w życiu zdało 81,8 procent (w kraju 78 procent, w województwie dolnośląskim – 79,3 procent).

Do ZSO nr 1 im. Żeromskiego maturzyści przychodzili już od godz. 9. 30. Nie było tak, jak w zeszłym roku, kiedy to duża grupa absolwentów czekała na sądną godzinę przed pokojem nauczycielskim. Dziś wychowawcy klas z wypisanymi świadectwami byli do dyspozycji swoich byłych uczniów. – Nie mam powodu do narzekań. Mojej klasie poszło bardzo dobrze. To był profil biologiczno-chemiczny. Założony cel został osiągnięty – mówi Anna Szubartowska, nauczycielka z popularnego „Żeroma”.

Radości nie ukrywali też młodzi ludzie. Niektórzy skakali ze szczęścia, inni szybko dzwonili do bliskich, aby pochwalić się zdaną maturą. Powodu do satysfakcji nie miało w placówce tylko trzech uczniów. – Dwie osoby czeka we wrześniu poprawka. Trzecia będzie musiała powtórzyć całą maturę za rok – mówi Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1 im. Żeromskiego.

Dyrekcja, pomna ubiegłorocznej nauczki, kiedy to dyplomy opakowano w teczki z nazwą jeden ze szkół wyższych, tym razem zaopatrzyła swoich absolwentów w estetyczne opakowania promujące macierzystą placówkę.

Matura najlepiej poszła uczniom liceów ogólnokształcących: Jelenia Góra jest w dolnośląskiej czołówce z 91, 5 procentową zdawalnością. „Żerom” jest jeszcze wyżej: 97, 4 procent. Najgorzej – w liceach profilowanych i zawodowych – w niektórych przypadkach – niewiele ponad 40 procent.

Teraz przed niedawnymi maturzystami wreszcie wymarzone wakacje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group