Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6840
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mateusz Wojtaszczyk naprawił zegar, dostał zegarek

Środa, 24 sierpnia 2016, 8:54
Aktualizacja: Czwartek, 25 sierpnia 2016, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mateusz Wojtaszczyk naprawił zegar, dostał zegarek
Fot. Przemek Kaczałko
Skromny, ale zdolny – w samych superlatywach wypowiadają się o pracowniku Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, dyrekcja placówki oraz władze miasta. Mateusz Wojtaszczyk naprawiając 200–letni zegar zaoszczędził dla szkoły znaczną kwotę, a także przyniósł wiele radości i dumy.

Podczas wtorkowej (23.08) konferencji prasowej w jeleniogórskim Ratuszu, prezydent Marcin Zawiła wręczył wyjątkowemu konserwatorowi symboliczny prezent – zegarek Casio. Prezydent przyznaje, że historia zegara może być ciekawa i będzie badana. - Były nawet sugestie, że pochodzi z Ratusza. Historycy do roboty, sprawdźcie dokładnie – mówił. - Sytuacja, w której pracownik sam znalazł w sobie wyzwanie ważne dla szkoły, dla miasta – to buduje. To jest inne podejście do rzeczywistości zawodowej i miejskiej. Chciałbym, żeby jak największa liczba jeleniogórzan poświęciła temu miastu poświęciła uwagę, czas i swoje talenty – dodał Marcin Zawiła.

- Wszystko było oryginalne. Musiałem zegar wyczyścić, bo na kołach zębatych nie było widać zębów. Praktycznie nic nie było zepsute, ale był zatarty – wspominał Mateusz Wojtaszczyk. Wcześniej firma zajmująca się naprawą zegarów stwierdziła, że konieczna jest wymiana wielu części i wyceniała wartość prac na 20 tysięcy złotych, więc można uznać, że taką kwotę dla szkoły/ miasta pracownik zaoszczędził.

- Rzadko zdarza się ktoś, kto bezinteresownie – nie tylko w godzinach pracy, ale i po godzinach – chce wykonać działania na rzecz szkoły – przyznała Beata Kozyra, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Obecnie Mateusz Wojtaszczyk zajął się ponad 100-letnią lampą, którą również zamierza naprawić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group