Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3976
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chicago: Mariusz Ligiżyński przegrywa na gali Chicago Open

Środa, 12 grudnia 2007, 13:33
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2007, 17:33
Autor: Łukasz Stawski
Chicago: Mariusz Ligiżyński przegrywa na gali Chicago Open
Fot. archiwum domowe
Jeleniogórski mistrz sztuk walki uczestniczył w niezwykle prestiżowej gali karate shidokan Chicago Open. Nasz zawodnik po niezwykle emocjonującej walce przegrał z Kanadyjczykiem Alim Mokdadem, lecz mimo porażki pozostawił po sobie znakomite wrażenie, które skutkuje kolejnymi zaproszeniami do udziału w imprezach za oceanem.

Gala Chicago Open jest jedną z najbardziej cenionych imprez w karate shidokan. Zawody odbywały się w zamienionym na jeden dzień w arenę sportową teatrze West Park, na widowni którego zasiadło kilka tysięcy widzów. Do udziale w imprezie organizator którym była Federacja Shidokan USA zaprosił po czterech mistrzów tej sztuki walki w trzech kategoriach wagowych. Jeleniogórzanin Mariusz Ligiżyński w walce, której stawką był awans do wielkiego finału wagi średniej rywalizował z Kanadyjczykiem tureckiego pochodzenia Alim Mokdadem.

Pierwsze trzyminutowe rundy w karate i thay boxingu przebiegały pod dyktando jeleniogórzanina, jednak Kanadyjczyk potrafił dotrwać do końca tych starć. W trzeciej zawodnik z Kanady, który specjalizuje się w walkach w formule MMA zdominował rywalizację. W drugiej minucie wobec zdecydowanej przewagi przeciwnika M. Ligizyński poddał walkę.

Walka z udziałem naszego mistrza sztuk walki była jedną z najlepiej ocenionych batalii wieczoru. Owocem dobrego wrażenia jakie pozostawił po sobie M. Ligizyński jest zaproszenie jakie otrzymał na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku oraz propozycją udziału w kolejnej imprezie, kora odbędzie sie na przełomie maja i czerwca w jednym z kasyn w Las Vegas.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group