Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7221
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marek Obrębalski w "układzie zgody". Da mu to prezydenturę?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 września 2014, 8:39
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2014, 13:50
Autor: Angela
Fot. Angela
Wczoraj (16.09.) Marek Obrębalski oficjalnie ogłosił, że będzie kandydował na prezydenta Jeleniej Góry przy poparciu Obywatelskiego Dolnego Śląska oraz Platformy Obywatelskiej. O swoim programie wyborczym mówi, że obecnie jest on tworzony, ale nie będzie w nim mrzonek i zadań nie do zrealizowania. Przewodniczący jeleniogórskiej PO Hubert Papaj wymienia natomiast „mrzonki” prezydenta Marcina Zawiły i wzywa go do wycofania się z nadchodzących wyborów.

- Zdecydowałem się kandydować na prezydenta Jeleniej Góry z poparciem Obywatelskiego Dolnego Śląska oraz Platformy Obywatelskiej – mówił Marek Obrębalski. - Uważam, że ten układ ODŚ-PO czyli układ zgody jest dobry dla Jeleniej Góry. Patrząc na ostatnie spory i kłótnie oraz nieudaczne poczynania, uważam że taka zgoda może zbudować wielką Jelenią Górę, pomoże jej wejść na ścieżkę dynamicznego rozwoju i wykorzystać wszystkie szanse jakie do tej pory nie zostały wykorzystane. Będę starał się zaproponować mieszkańcom realny, perspektywiczny program wyborczy, który obecnie tworzymy. Chcemy, żeby był dostosowany do potrzeb mieszkańców, ale i do możliwości finansowych miasta – dodał.

Na pytanie o nie tak dawną wojnę z PO, Marek Obrębalski podkreślał, że potrafi się wznieść ponad zaszłości. – Ja nawet z prezydentem Marcinem Zawiłą potrafię się teraz serdecznie przywitać przed Ratuszem – mówił M. Obrębalski.

W słowach ostrej krytyki Huberta Papaja wobec obecnego prezydenta takich deklaracji nie było.
- Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się drugi raz nabrać na mrzonki o szybkiej kolei miejskiej, budowie domu kultury na Zabobrzu czy inkubatorze przedsiębiorczości oraz innych inwestycjach, których do tej pory nawet nie rozpoczęto – mówił H. Papaj. - Jeśli chodzi o obecnego prezydenta, uważam, że trzeba czasami potrafić schować prywatne ambicje dla dobra mieszkańców i naszego miasta. Apeluję o męską decyzję o niekonkurowanie z Markiem Obrębalskim i przyznanie się do błędów, które zostały popełnione przez cztery lata – dodał.

Leszek Wrotniewski odnosząc się do pytania o krytykę PO prezydentury Marka Obrębaskiego podczas ostatniej kadencji mówił: Obecna Platforma Obywatelska nie jest już tą Platformą, która popierała Marcina Zawiłę, wiele się w niej zmieniło.

I tak oto historia zatacza koło. Jaki będzie finał wyborów tym razem? O tym przekonamy się już w listopadzie. Jedno jest pewne. Mimo że Marek Obrębalski startuje również z drugiego miejsca do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, to jeśli wygra z Marcinem Zawiłą, wybierze rządzenie miastem. A czy wróci do PO? - Wielokrotnie otrzymywałem takie propozycje i traktuję je z szacunkiem, uważam że warto je rozważyć, ale póki co nie podjąłem jeszcze decyzji – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (70) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 17-09-2014 9:05
TAK;-)
~teacher 17-09-2014 9:18
fajnie, bo to kompetentna osoba i zadba o miasto!
~GRA 17-09-2014 9:35
Drodzy Państwo. To tylko gra. Szczególnie te teksty sztabu które NIBY cieszą się, że Obrębalski a nie Papaj. wszyscy wiedzieli, że Papaj nie ma żadnych szans. Dlatego Papaj pozornie został delegowany przez PO na Prezydenta po czym kandydatem zostaje Obrębalski -niby od Dutkiewicza. PR-owcy mogą teraz pisać że na szczęście nie Papaj - a Papaj po cichu za plecami Obrębalskiego po raz kolejny bez głosów wyborców zostanie sobie wiceprezydentem. Co przy "sympatycznym" roztargnieniu Marka da mu po społu z Sajnogiem prawdziwą władzę w mieście. Tak drodzy wyborcy - Wasz głos wasz wybór! HAHAHAHAHAHAHA
~fan sekty po 17-09-2014 9:37
Obywatele, pomóżcie PeŁo! Wytnijcie z list ich wszystkich. Okazja niebawem.
~fan sekty po 17-09-2014 9:43
W tym czasie wymoczki, proste chłopaczki z PO żerują na Polsce łupiąc ile się da, byle tylko dziś. Jutro futro i kochanka od poranka. To jest filozofia PO.
~goscportalu 17-09-2014 9:50
Przypominamy Panowie, którzy stoją za MO - Papaj pierwszy krętacz jeleniej Góry, Wrotniewski dziwiszów, Miedziński Staniszów ......
~ad 17-09-2014 9:57
ta cała sitwa po wygląda jakby byli na Sycylii,.......tylko mieszkańcy Jeleniej Góry mogą sprawić że każdy z nich zostanie poza układem,dla przypomnienia p.Sajnog dostał w poprzednich wyborach 232 głosy,czyli NIC
~katarzynka 17-09-2014 9:59
Jak to program jest obecnie tworzony?!?!?... przecież rozwój miasta nie można zaplanować w kilka tygodni. Wybierając prezydenta wybieramy to jak będzie wyglądać nasze miasto. Chyba jedyna osoba która ma już konkretny plan na miasto to Paweł Wilk z Siły Mieszkańców http://www.silamieszkancow.pl/ct-menu-item-8/ct-menu-item-12
~Ala 17-09-2014 10:03
Mądry człowiek, glosujmy na Marka Obrębalskiego!!!!!!!!!!!
~DarthAsarath 17-09-2014 10:10
Prezydenturę da mu fakt że pokazał że jest pracowitym Prezydentem Jeleniej a nie że jacyś f...rzy się pod nim podpisali.
~Pi 17-09-2014 11:05
M. Obrębalski dostał od towarzyszy z PO kopa w d.. i pluli mu w twarz - teraz mówi, że to był tylko ciepły deszcz. Gdyby stratował z własnego komitetu a nie jako słup Dutkiewicza / Protasiewicza / papaja to można by jego kandydaturę rozważać. W takim "układzie" skreślił się sam. Programu wyborczego jeszcze nie ma bo mu jeszcze sztab Dutkiewicza nie napisał?
~ed 17-09-2014 11:13
Dziwię się Obrębalskiemu że chce się fotografować i podawać rękę ludziom, którzy go 4 lata temu zdradzili i wyrzucili z PO. I niech nie mówią że to już Inna PO, bo to przecież Ci sami ludzie. Świadczy to o tym że Obrębalski ma po prostu parcie na władzę a brak mu honoru.
~obywatel 17-09-2014 11:18
Ja też uważam, że to chyba całkiem nieźle wyszło! Marek Obrębalski ma naprawdę dobrą opinię, jako człowieka pracy i dobrego menedżera! Jestem za!
~Anty. 17-09-2014 11:24
Pytam się, co to znaczy, że to kompenentna osoba ten pan Obrębalski? Kompetenta bo co? Bo jest wykładowcą? Gdy był prezydentem to jakoś nie za bardzo miasto zyskało na nim jako na "specu" z fuchą wykładowcy. Konkrety, proszę o konkrety a nie pustosłowie.
~torpeda 17-09-2014 11:40
Jakim trzeba być ..., żeby kolejny raz dać się nabrać na te same frazesy! Niedorozwinięte demokracje mają to do siebie, że bojąc się zmian od lat głosują na to samo towarzystwo, a raczej towarzyszy. Tak jest za naszą wschodnią granicą i tak jest niestety również w Jeleniej Górze. Przecież wybór w naszym mieście od lat sprowadza się do tego samego towarzystwa wzajemnej adoracji. Raz się pokłócą, raz się pogodzą, ale w każdym razie wyjdą na swoim. Jaką mamy gwarancję, że za 4 lata Obrębalski nie będzie tym złym, a Zawiła Dobrym albo w miejsce Obrębalskiego wejdzie Sajnog, a w miejsce Zawiły Papaj? Tak, czy inaczej efekt znowu na tyle wszystkich "zaskoczy", że wybór sprowadzi się do kija albo pałki, którymi znowu damy się w tym mieście wyprać z kasy, pracy i jakichkolwiek perspektyw...
~piter2 17-09-2014 11:43
do katarzynka: tak, Paweł Wilk ma konkretny plan na miasto: uratować swoją bezprawnie działającą elektrownię - ha ha - oraz zdobyć immunitet, żeby uciec przed ścigającym go komornikiem. Przy okazji załatwić lukratywne stołki, bądź zlecenia swoim kolesiom. Daj spokój z tym ..., toż to tylko żenada.
~hp :( 17-09-2014 11:47
P...j to raczej w lustro spojrzeć co rano nie może. Po tylu zdradach, których dokonał w swoim życiu to chyba nie długo sam siebie zdradzi. Lubiłem Obrębalskiego, ale wchodząc w układ z P.....m, Miedziakiem i Wrotkiem pokazał, że nie ma honoru.
~ad 17-09-2014 12:10
miałem sen-nowy prezydent O.....jak Neron,zadowala się żądaniem całowania po rękach,lub w pierścień,a 2 vice Patatajów dzielą kasę Jeleniej Góry........wizja przerażająca
~xcz 17-09-2014 12:19
@obywatel No tak, menedżer… szkoda tylko, że wrocławski. Głos na Obrębalskiego, to głos za spłacaniem wrocławskich długów przez Jeleniogórzan.
~ 17-09-2014 12:28
dlaczego nikt nie napisze o upadłości szpitala w jeleniej górze ... słyszałam ze ogłasza bankructwo....
~Rick 17-09-2014 12:53
Ludzie !!! Opamiętajcie się i nie głosujcie na tą "Rodzinę" (Czyt.BANDE" )
~azja 17-09-2014 13:24
Całe te wybory to jak zabawa "w krzesła " z dzieciństwa, czyli w takt muzyki przesuwamy sie o jedno miejsce dalej... i tak bez końca. Lata mijają, opcje się zmieniaja, a w Jeleniej u władzy wciąż ci sami ludzie.
~xaaaaa 17-09-2014 13:55
Czy to Miedziu rozdaje karty?
~ 17-09-2014 13:58
PO jest obecnie passe więc teraz te marionetki do swojej partii się nie przyznają a szukają jakiś miejscowych nazw przyrywek.
~no nie wiem 17-09-2014 14:00
Wyglonda jak by co rano tankował w baniak
~Duch Gór 17-09-2014 15:06
5 koników-czarnych jak sadza za konikami karawana na karawanie Platforma za karawaną podążali ,,Obywatele" ................JELENIA GÓRA ..........to będzie miała pogrzeb.
~walus4 17-09-2014 15:09
Pamiętam prezydenta Obrębalskiego przy wmurowywaniu kamienia węgielnego przy GALERII Kilińskiego.Były lody feta całą buzią a co wyszło to widać dżungla.Jednym słowem otwarcie parasola w .....Swoje już udowodnił dziękuję takiemu kandydatowi.Kandydat musi być nie związany z układami partyjnymi.
~@ 17-09-2014 16:09
Patrzcie pasńtwo: nawet "z Prezydentem Marcinem Zawiłą potrafi się teraz serdecznie przywitać". Serdecznie? I szczerze? Nie masz to, jak kindersztuba...
~Franek 17-09-2014 16:20
Tak to prawda , Obrebalski przechodzi zacmienie umyslu. Wchodzac z tymi ludzmi ktorzy po trupach pra do wladzy, co zrobili bedac 8 lat w tej wladzy. Nic tylko wycinka i wyzynka.Ten uklad to zaglada miasta. Obrebalski zamiast pokazac ze jest meski i silny swoja wiedza zchanbil sie dajac sie podporzadkowac karierowiczom i bezwzgednym graczom politycznym ktorzy chca sobie z miasta zrobic prywatny folwark dla osiagania korzysci .Mialem bardzo dobre zdanie o panu Obrebalskim ale widzac co teraz zrobil ze zlaczyl sie z ludzmi ktorzy wbrew opini spolecznej sa krytykowani za to co wyprawiaja nie moge teraz popierac go i oddac na niego swoj glos.Gdyby byl sam to tak ale nie z ta partia i tymi ludzmi.Panie Obrebalski zawiodlem sie na panu. Moj glos raczej na Zawile to gwarant spokoju i stabilizacji
~Ratusz 17-09-2014 16:35
Widzicie kto chce rzadzic naszym miastem przy poparciu naszych karierowiczow..i narzucony czlowiek z gory tj, z Wroclawia i temu miastu nasz prezydent ma sie podporzadkowac oraz ukladowi. To przypominaja czasy PRL gdzie 1 sekretarzy przywozono czarnymi Wolgami i byli sterowani z KC PZPR. PO dobrze odrobilo lekcje i w calym woj. dolnosl. takimi metodami chce sprawowac absolutna wladze.Pytam czy my tego chcemy ????
~aaa 17-09-2014 16:48
W Jeleniej Górze tylko Wilk
~Gość 17-09-2014 17:12
Te same geby ,az sie normalnie nie dobrze robi ,
~Gość 17-09-2014 17:13
A i tylko jeszcze jedno p.Obrebalski trzeba najpierw wygrac zeby przymierze zawierac ,buahahahahahhahahahahahahaahahah :)
~wrocławianin 17-09-2014 17:22
Czyżbyście już drodzy jeleniogórzanie zapomnieli kto wywalał MO z Platformy? To przypomnijmy: GRZEGORZ SCHETYNA + JERZY POKÓJ, JERZY ŁUŻNIAK, MARCIN ZAWIŁA.
~pytacz 17-09-2014 17:53
co to za facet po prawej stronie zdjęcia z całkiem innej gminy???
~ksawercia 17-09-2014 18:20
Nie wchodzi się drugi raz do tej samej brudnej rzeki. Ja na miejscu pana M.O. nie dałabym wiary ludziom złej woli,którzy przy nim chcą upiec pieczeń na nieswoim ogniu. Nie wierzę ,by czuł się z tym komfortowo i miał dobry humor patrząc na swe lico goląc poranny zarost.
~Szymek 17-09-2014 18:34
Panie Zawiła wstydu oszczędź i odejdź pan jak Mężczyzna!!! A nie na siłę pchasz się tam tam gdzie pana nie chcą
~Kodi 17-09-2014 19:49
Chciałem by Pan Obrębalski ponownie kandydował, ale nie z poparciem takich ludzi. Będę musiał się teraz zastanowić, czy oddać na niego głos :(
~psycholog 17-09-2014 20:23
To zdjęcie można by zatytułować: "Kochający się wrogowie"
~ 17-09-2014 20:53
Tylko nie PiS, PO to będzie najgorszy wybór, już byli i się ośmieszyli, postawić na ludzi młodych wykształconych a nie na aparatczyków jak za PRL u mierny ale wierny dość !!
~Omnibusik 17-09-2014 21:14
Powiedzcie na kogo głosować? Nie ma na kogo. Naprawdę. Ucieszyła mnie wiadomość, że Pan Marek kandyduje, ale...Nie, teraz nie mogę. Bo za nim stoi H.P. i pan W. No nie ma na kogo. A kto to ten Wilk?
~ 17-09-2014 21:23
Czarne chmury nad Jelenią Górą :( Ale cóż wiadomo, że polityka=prostytucja :(
~Roman N. 17-09-2014 21:35
Trzeba nie mieć honoru i wstydu, by po czterech latach odżegnywania się od Papajów, Wrotniewskich, Miedzińskich ściskać im teraz ręce. Obębalski okazał się człowiekiem bez charakteru,,...................
~jasiek 17-09-2014 21:50
Drogi Marku. 27.09.2014 roku mamy się spotkać na kolejnym zjeździe AE . Mimo że jak cytuje internautę " jesteśmy 50 plus " , ale tylko lekko plus , nie rób wstydu Twoim równie dorosłym kolegom i "zlikwiduj" ten podbródek , albo zatrudnij , przyjaznego fotografa. Pozdrowienia.
~ 17-09-2014 22:06
@ Omnibusik. Wilk jest wilkiem, a my, szare społeczeństwo, jesteśmy owieczkami.
~CCC 17-09-2014 22:12
tym panom ze zdjęcia trzeba kategorycznie powiedziec wynocha ,mam wrażenie że gdzie oni przebywają powietrze jest spaskudzone dlatego ratusz jest miejscem nie dla nich.
~Kacyk 17-09-2014 22:47
Obrebalski, WON! Miałeś już swoją szansę - kolejnej NIE DOSTANIESZ!
~ 17-09-2014 22:51
Bolszewizm pierwszej klasy i dodać należy kandydata katafalka zPis !!
~ 17-09-2014 22:57
Do 21.50 jasiek , pokaż siebie Belmondo, no chyba, że jesteś , że Gregor Rypek Kmiot ! i kichasz w pieluchy !!
~Duch Gór 18-09-2014 0:04
żona mówi że to,jak na tym filmie Rodzina SOPRANO.
~ 18-09-2014 0:28
Przerażenie budzi młody prawie 70 lat, był vice prezydentem z ramienia PIS , był posłem, senatorem, obecnym we we władzach sejmiku woj. bardzo elokwentny po maturze zakładowej fampy, kandydat PiS, przyszłość świetlana, jaja to na królikach !!! Kandydat PiS na pewno nie dla fampowiczów i cieplliczan !!!
~wybоrca 18-09-2014 1:11
Ludzie, nie dajcie się manipulować !!! To nie Wrocław ma nam wybierać prezydenta, tylko my sami ! Tacy ustawieni kandydaci na pewno nie mają dbać o interesy naszego miasta, a jedynie Wrocławia. Przecież Wrocław nie zaopiniowałby pozytywnie kandydatów w których by nie miał swojego interesu! Głosujcie na niezależnych kandydatów, którzy będą dbali o dobro Jeleniej Góry, a nie Wrocławia !!!
~miеszkaniec 18-09-2014 1:15
Obrębalski miałby szansę, ale... bez poparcia Papaja i Dutkiewicza za plecami. Miałem głosować na niego, ale jak widzę tę klikę której celem jest wyłącznie parcie na stołki, to mi się niedobrze robi. W takiej sytuacji już wolę Zawiłę.
~ 18-09-2014 1:49
A może tak na mądrość , szczerość, wiedzę i nie partyjność jedyny i nie klerykalizm to ks. KUBEK !!
~............ 18-09-2014 6:17
A właśnie, że zagłosuję na nowego, na Pawła Wilka! Przedsiębiorca, a nie pierdzący w stołek urzędnik, zna biedę i zna ludzi, nie gada pierdół, śledzę jego poczynania i jestem mile zaskoczony!
~gw 18-09-2014 7:55
Tylko czemu razem z PO ? Nie chcemy partyjniaków w ratuszu !!!!!!
~ja 18-09-2014 10:39
No to gdzie ci młodzi, prężni zdolni i kreatywni kandydaci?!
~niezłe 18-09-2014 13:07
Niezłe jajca! Przeczucie mi podpowiada, że Wrocław nie wierzy w jeleniogórską PO, dlatego nie wystawia Papaja, a Obrębalski chce ponownie wejść do sejmiku wojewódzkiego i ten start na prezydenta to tylko argument negocjacyjny. Zgodził się na kandydowanie, gdy ogłoszono, że dostanie 2-ie miejsce na liście do sejmiku, w razie fuksa zostanie prezydentem. Ciekawe tylko jak PO go przymusi, żeby tym razem to on ich nie kopnął w d... po wyborach?
~Rick 18-09-2014 13:12
Komedia "Ranczo" ? Stoją : Kozioł , Czerepach , Myćko , Wargacz i Solejuk ? Pewno liczą na immunitet !!!
~Rick 18-09-2014 13:16
P. Obrzępalski razem z dwugarbnym (Kammel) wybudowali sobie pomnik na dawnym targowisku w centrum miasta. Jakie chłopy taki pomnik !!!
~123 18-09-2014 13:55
do niezłe wiadomo ze chodzi o kase ale Mareczek O. juz powinnien pokazał co umie zrobic jedynie rodzinke na dobre stanowiska posadzic widac to gołym okiem.Pozdro dla Mareczka smakowała mi z toba wódeczka
~soc-lib 18-09-2014 17:05
>123< wielkie ZERO jesteś .Jest nadzieja że nowy włodarz miasta rozbije klikę styropianową która zdradziła postulaty robotnikow w stoczni.
~ 18-09-2014 18:15
@ dialog.net.pl (87.105.*.*). Nadzieja matką głupich, czyli twoją. Straszny gimbus z ciebie, pojęcia nie masz o realiach, ale do wyzwisk pierwszy. ............................
~Lidia 19-09-2014 7:46
Banda POwców, którzy chcą się utrzymać na stołkach. Ludzie, nie dajcie się kolejny raz nabrać na rządy PO. W J.G. jest zarejestrowanych wiele komitetów + dwa komitety o zasięgu wojewódzkim, które wystawią swoje listy także w Jeleniej Górze: Bezpartyjni Samorządowcy i Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku. Komitety te ze świeżymi ekipami mogą przewrócić ten rządowy stolik, tylko dajcie im szansę i nie głosujcie ciągle na tych samych nierobów.
~ 19-09-2014 22:57
A pani Zawiłowa wygrała konkurs na dyrektora Muzeum Karkonowskiego, czy to jest nepotyzm ??
~paka 21-09-2014 19:23
lk to juz beozie bardzo zle on wogole nie nadaje sie na to stanowisko swoich znajomych powsadza na stolki i beda mieli nas w nosie ]]][[[[[===
~Boss 26-09-2014 19:32
Nie dajcie się nabrać normalność to miasto ,kraj bez układów i kacyków partyjnych innej drogi nie ma,wybierając partyjniaków wybieracie opcję w której tylko im będzie lepiej a Wy będziecie klepać coraz większą biedę utrzymując z podatków coraz większą liczbę pasożytów
~prorok ;) 4-10-2014 17:05
Czas skończyć z tym PO-układanym towarzystwem. Obrębalski to figurant Papaja, który Zawiłę trzyma za jaja. Czekamy na nowe twarze z prawej opcji.
~mmmmmmmmmmmm 11-10-2014 15:46
zastanówmy się bardzo dobrze nad kandydatami , to wszystko już przerabialiśmy, kasa jest najważniejsza i nic więcej , zrozumcie to drodzy państwo
~kl 13-10-2014 20:49
i ok

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group