Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7642
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Zawiła nie gorszy od górali

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 grudnia 2007, 13:21
Aktualizacja: 20:42
Autor: ROB
Marcin Zawiła i Jerzy Pokój starają się o remont drogi do autostrady.
Fot. ROB
Otwarto oficjalnie biuro poselskie Marcina Zawiły. Poseł Platformy Obywatelskiej będzie przyjmował w tych samych pomieszczeniach, co jego zniesławiona poprzedniczka Beata Sawicka. Biuro mieści się przy ul. Długiej 4/5 w Jeleniej Górze.

– Będzie to także oficjalne biuro wicepremiera Grzegorza Schetyny – mówił Marcin Zawiła. – A także eurodeputowanego Jacka Protasiewicza, senatora Tomasza Misiaka i radnego sejmiku Jerzego Pokoja.
Jak stwierdził, w przyszłości planowane są także dyżury radnych PO z miasta także powiatu.

Marcin Zawiła zapewnia, że ciężko pracował jeszcze przed otwarciem biura. – Staramy się o pieniądze na remont drogi z Jeleniej Góry do autostrady A4 – mówił. – Cała Polska się zgadza, że trzeba budować zakopiankę. A przecież w naszym regionie jeździ praktycznie tyle samo aut, co tam. Tylko, że o drodze w Karkonosze nikt nie wspomina. Chcemy to zmienić.

Na dowód poseł przedstawił statystykę. Wynika z niej, że w naszym regionie w 2006 roku nocowało 402 tysiące osób, w powiecie tatrzańskim niewiele więcej, bo 463 tysiące osób.

Poseł złożył też kilka interpelacji, m.in. W sprawie likwidacji nieuzasadnionych przywilejów pracowników administracji rządowej. Ma to doprowadzić do likwidacji większości ośrodków wypoczynkowych utrzymywanych przez rząd. Pozyskane pieniądze poseł proponuje przeznaczyć na inwestycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~cdi 14-12-2007 13:33
Pomysly trafione. Z realizaja nie bedzie tak latwo. Ale trzymam kciuki.
marl 14-12-2007 13:41
Ciekawa kwestia - te same osoby bedą prowadziły biuro w tym samym pomieszczeniu dla 5 deputowanych - a kazdy z nich ma dostać po 15 tysięcy na jego prowadzenie?
liczyrzepa 14-12-2007 14:31
"zniesławiona poprzedniczka" - ??? a któż to ją niby zniesławił? -albo ja się nie znam na polszczyźnie :)
liczyrzepa 14-12-2007 14:32
do marl: nasi przedstawiciele są gospodarni :-)
~podatnik 14-12-2007 14:40
W jakich dniach moga sie wyborcy spotkać lub skontaktować z p. poslem Zawilą i Pokojem jaki jest nr. tel do biura p. posla ? Gdzie i kiedy będzie to ogloszone . Swego czasu radnyl p. Dzięciolowski - powiadamial w prasie o jego dyzurach i miejscu gdzie mogą sie z nim widzieć wyborcy- byl to ladny gest i dobrze pelniona praktyka lącząca radnego z mieszkańcami. Wzór do nasladowania.
~Jam Ci 14-12-2007 14:47
Naprawdę podobają mi się działania tego Pana, czekamy na efekty wytężonej pracy, pozdrawiam
~MKamiński 14-12-2007 16:55
Marcin Zawiła chce być posłem aktywnym i spożytkowywać swój ryczałt na wydatki związane z wykonywaniem mandatu. Kancelaria Sejmu wypłaca ryczałt na funkcjonowanie biur każdego posła lub senatora w kwocie ok. 10 tys. złotych miesięcznie. Pieniądze te przeznaczane są na funkcjonowanie tzw. biura podstawowego oraz jego filii, przede wszystkim na czynsze, rachunki za pocztę i telefony, przejazdy posła i jego pracowników, zakup prasy, zakup sprzętu biurowego, naprawy i konserwacje (wszystkie wydatki muszą być udokumentowane). Zgodnie z prawem można tworzyć łączone biura parlamentarzystów, np. biura poselsko-senatorskie (zaoszczędza się wtedy na czynszu) i w naszym regionie wielu parlamentarzystów ma wspólne biura. Wbrew pozorom, ryczałt nie jest duży, jeśli poseł jest aktywny i ma rozbudowaną sieć biur w regionie. W każdym razie należy dążyć do tego, aby poseł czy senator był jak najbardziej dostępny i kontaktował się z mieszkańcami w swoim okręgu oraz zabiegał w ich sprawach na zewnątrz; właśnie dzięki ryczałtowi jest to możliwe.
~gość 14-12-2007 17:52
mam pytanie , kto bedzie zapewniał obsługę pana posła Zawiły, kto bedzie szefem tegoż biura,kto zadba o dyzury posła i sprawy tecyhniczno-prawne i administarcyjne.a za tym chodzi o ludzi godnych zaufania publicznego?
~Merci 14-12-2007 21:51
Bardzo podoba mi się przyznanie do winy p.Zawiły,ze ciężko pracował.Ubolewam,ze większość obywateli nie zdaje sobie sprawy,że codziennie pracuje podobnie.To odkrywcze stwierdzenie powinno zachęcić innych do ujawniania pracowitośći,bo jak mniemam jest ona nie tylko domeną polityków.Kto następny..i za ile?
~i ja tam byłem 14-12-2007 22:44
Dziś w piątek było spotkanie posłów min. był Zawiła i Szmajdziński od 18 byli gośćmi w BWA przy ul.Długiej.Było trochę ludzi i ja tam byłem i kawkę piłem i pogryzałem też czymś. Tylko jak się chce to się ich często spotyka na różnych spotkaniach w JG .Trzeba czytać tylko ogłoszenia parafialne.Bez czytania to wydaje się zwykłemu szaraczkowi że ONI tylko na Wiejskiej siedzą Aoni są dostępni i mieszają się pomiędzy nami.
~mieszkaniec 15-12-2007 10:45
Radni PO po roku kadencji przymierzają się do pełnienia dużurów a klub radnych Wspólnego Miasta pełni te dyżury co czwartek w siedzibie Stowarzyszenia Wspólne Miasto. Mozna tam przyjśc i pomagaja zwykłym ludziom w załatwianiu różnych spraw.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group