Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9591
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Wyrostek gwiazdą inauguracji Września

Piątek, 28 sierpnia 2015, 8:03
Aktualizacja: Sobota, 29 sierpnia 2015, 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Wyrostek gwiazdą inauguracji Września
Fot. Przemek Kaczałko
Sympatyczny, wrażliwy i uzdolniony muzycznie Marcin Wyrostek będzie główną gwiazdą inauguracji Września Jeleniogórskiego, która nastąpi już jutro (29.08) na Placu Ratuszowym. Wczoraj rodowity jeleniogórzanin – zwycięzca drugiej edycji programu „Mam talent” – spotkał się w Ratuszu z prezydentem i dziennikarzami.

- To dla mnie duże wyzwanie, zagrać w rodzinnym miejscu, dla publiczności, której nie chciałbym zawieść – powiedział na wstępie Marcin Wyrostek. Absolwent Szkoły Muzycznej w Jeleniej Górze zagra ze swoim zespołem Tango Corazon, a towarzyszyć im będzie orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Akordeonista zagra repertuar z najnowszej płyty „For Alice”, a na scenie zatańczą: Ania Głogowska, Tomek Barański i Janek Kliment znani z programu „Taniec z gwiazdami”. - Będzie dużo emocji, dużo szaleństwa, dużo momentów klimatycznych. TO jest moje rodzinne miasto i przeżywam to bardzo – mówił M. Wyrostek.

Inauguracja Września Jeleniogórskiego będzie połączona z akcją charytatywną, bowiem dochód ze sprzedaży płyty „For Alice” (odliczając VAT i ZAiKS) przeznaczony jest na pomoc Maciusiowi z Jeleniej Góry, który cierpi na porażenie mózgowe. Podczas koncertu będą też chodzić wolontariusze z puszkami. - Serdecznie zachęcam, żeby jeleniogórzanie otworzyli serca i portfele - apeluje akordeonista.

Marcin Wyrostek podkreślał silny związek ze stolicą Karkonoszy, do której przy każdej okazji wraca. - Jelenia Góra to miejsce, z którym się człowiek nigdy nie rozstanie. Z perspektywy czasu i odległości jeszcze bardziej widać walory Jeleniej Góry i okolicznych miejsc – stwierdził utalentowany muzyk.

- Bawmy się! Wrzesień to dobry czas, żeby początek roku szkolnego rozpocząć na wesoło. W Jeleniej Górze to już wielka tradycja. Zapraszamy na wspaniały koncert wielkiego jeleniogórzanina, który ma same atuty – muzykę, miłość do miasta, no i ma na imię Marcin – powiedział z uśmiechem prezydent Marcin Zawiła.

Występy na jeleniogórskim Rynku rozpoczną się od godz. 18:00, kiedy to na scenie pojawią się „Kumple”. Następnie odbędzie się recital grupy „W tym Sęk”, a gwiazdą wieczoru będzie wspomniany Marcin Wyrostek, tak więc tegoroczna inauguracja Września Jeleniogórskiego wypełniona jest lokalnymi muzykami. Na zakończenie zaplanowano tradycyjny pokaz sztucznych ogni grupy „Fire Show”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group