Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7028
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mamy ambicje - wywiad z Dorotą Wójcik

Sobota, 19 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 19 sierpnia 2006, 21:54
Autor: Agnieszka Rafińska
Jelenia Góra: Mamy ambicje - wywiad z Dorotą Wójcik
Fot. Marek Tkacz
Jest kapitanem jeleniogórskich koszykarek AZS-u. W zbliżającym się sezonie będzie walczyć z koleżankami o jak najlepsze miejsce w ekstraklasie.

Dorota Wójcik urodziła się w 1986 roku w Bielawie. Skończyła tamtejsze gimnazjum i zawitała do Jeleniej Góry aby dalej się kształcić. Została absolwentką popularnego „Chemika”. W tym czasie rozpoczęła się również jej kariera w drużynie akademiczek.
Przed zbliżającymi się rozgrywkami zamieniliśmy z nią kilka słów.

<b>Witam serdecznie. Jak przebiegają przygotowania do nowego sezonu?</b>
- Witam. Muszę przyznać, że jest naprawdę ciężko. Na treningach dostajemy ostro w kość. Ale nie ma się co dziwić trenerom. W tym sezonie musi być lepiej niż w poprzednim więc nie ma co próżnować.

<b>Co sądzisz o pozyskaniu trzech amerykanek?</b>
- Póki ich nie zobaczę nie uwierzę. Ale poważnie mówiąc, przydadzą nam się bardzo. Potrzebujemy w naszej ekipie doświadczonych i ogranych zawodniczek. Bez nich na pewno nie mielibyśmy takich ambicji jakie mamy na przyszły sezon.

<b>Czy wierzysz, że uda wam się walczyć o środek tabeli? Musicie udowodnić, że to właśnie wam należy się miejsce w ekstraklasie.</b>
- Myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć. Będziemy mieć silniejszą kadrę. Jesteśmy bogatsze w doświadczenia. Mamy o co walczyć.

<b>Wracając do poprzedniego sezonu. Czemu nie zdołałyście utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej?</b>
- Byłyśmy zupełnie nie ograne na takim szczeblu rozgrywek. Spotkałyśmy się z zupełnie inną rzeczywistością. Do tego doszły problemy finansowe. Bodajże dwa lata temu, grając w I lidze odeszło z naszego zespołu siedem najlepszych zawodniczek. Nie przeszkodziło nam to w awansie do ekstraklasy. Także myślę że ambicji nie można nam odmówić.

<b>W jakim elemencie gry czujesz się najmocniejsza a nad czym musisz jeszcze popracować?</b>
- Uważam że moją najmocniejszą stroną jest obrona. Zbiórki spod kosza czy bloki, z tym sobie najlepiej radzę. A nad czym mogłabym popracować? Chciałabym poprawić moją grę ofensywną. Zdobywać więcej punktów i pomagać dziewczynom w odnoszeniu zwycięstw.

<b>Co uważasz za swój największy sukces?</b>
-Sportowy, to bez wątpienia awans do ekstraklasy. Natomiast w życiu również odniosłam sukces. Odnalazłam miłość swojego życia.

<b>Twoje sportowe marzenie?</b>
-Zdecydowanie Mistrzostwo Polski!

<b>Dziękuję za rozmowę.</b>
-Ja również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group