Poniedziałek, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6168
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mamry” znikną z rozkładu jazdy pociągów

Piątek, 31 lipca 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Mamry” znikną z rozkładu jazdy pociągów
Fot. Archiwum
Jak donosi portal „Rynek Kolejowy” od 1 września 2015 r. spółka Przewozy Regionalne zlikwiduje pociągi InterRegio, a więc m.in. połączenie Jeleniej Góry z Olsztynem, które łączyło bezpośrednio Karkonosze z Mazurami.

Likwidacja pociągów InterRegio, RegioExpress oraz autobusów InterRegioBus związana jest z restrukturyzacją. - Przewozy Regionalne zdecydowały o ograniczeniu świadczenia usług w segmencie komercyjnym w związku z realizowanym obecnie w firmie procesem restrukturyzacji – informuje na łamach "Rynku Kolejowego" Michał Stilger z biura prasowego spółki. - Z przeprowadzonych analiz finansowych wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów na te połączenia nie są w stanie pokryć kosztów związanych z ich uruchomieniem – dodaje rzecznik.

W ofercie Przewozów Regionalnych pozostaną linie dotowane, a więc połączenie Warszawy z Łodzią, które finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz pociąg międzynarodowy z Małkini i Ełku do Grodna, finansowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pociąg „Mamry” jest jedynym połączeniem bezpośrednim Jeleniej Góry z Mazurami. Podróż jest najkrótsza i najtańsza (niespełna 10 godzin w cenie 65,90 zł). Po 1 września turyści udający się koleją z Karkonoszy na Mazury (bądź odwrotnie) będą mieli co najmniej jedną przesiadkę (np. we Wrocławiu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group