Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9641
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Mamry” znikną z rozkładu jazdy pociągów

Piątek, 31 lipca 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Mamry” znikną z rozkładu jazdy pociągów
Fot. Archiwum
Jak donosi portal „Rynek Kolejowy” od 1 września 2015 r. spółka Przewozy Regionalne zlikwiduje pociągi InterRegio, a więc m.in. połączenie Jeleniej Góry z Olsztynem, które łączyło bezpośrednio Karkonosze z Mazurami.

Likwidacja pociągów InterRegio, RegioExpress oraz autobusów InterRegioBus związana jest z restrukturyzacją. - Przewozy Regionalne zdecydowały o ograniczeniu świadczenia usług w segmencie komercyjnym w związku z realizowanym obecnie w firmie procesem restrukturyzacji – informuje na łamach "Rynku Kolejowego" Michał Stilger z biura prasowego spółki. - Z przeprowadzonych analiz finansowych wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów na te połączenia nie są w stanie pokryć kosztów związanych z ich uruchomieniem – dodaje rzecznik.

W ofercie Przewozów Regionalnych pozostaną linie dotowane, a więc połączenie Warszawy z Łodzią, które finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz pociąg międzynarodowy z Małkini i Ełku do Grodna, finansowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pociąg „Mamry” jest jedynym połączeniem bezpośrednim Jeleniej Góry z Mazurami. Podróż jest najkrótsza i najtańsza (niespełna 10 godzin w cenie 65,90 zł). Po 1 września turyści udający się koleją z Karkonoszy na Mazury (bądź odwrotnie) będą mieli co najmniej jedną przesiadkę (np. we Wrocławiu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
524
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group