• Niedziela, 16 grudnia 2018
  • Godz. 14:45
  • Imieniny: Adelajdy, Albiny, Alicji, Zdzisławy
  • Czytających: 3951
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Mamry” znikną z rozkładu jazdy pociągów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 lipca 2015, 7:59
Aktualizacja: Sobota, 1 sierpnia 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
Jak donosi portal „Rynek Kolejowy” od 1 września 2015 r. spółka Przewozy Regionalne zlikwiduje pociągi InterRegio, a więc m.in. połączenie Jeleniej Góry z Olsztynem, które łączyło bezpośrednio Karkonosze z Mazurami.

Likwidacja pociągów InterRegio, RegioExpress oraz autobusów InterRegioBus związana jest z restrukturyzacją. - Przewozy Regionalne zdecydowały o ograniczeniu świadczenia usług w segmencie komercyjnym w związku z realizowanym obecnie w firmie procesem restrukturyzacji – informuje na łamach "Rynku Kolejowego" Michał Stilger z biura prasowego spółki. - Z przeprowadzonych analiz finansowych wynika, że wpływy ze sprzedaży biletów na te połączenia nie są w stanie pokryć kosztów związanych z ich uruchomieniem – dodaje rzecznik.

W ofercie Przewozów Regionalnych pozostaną linie dotowane, a więc połączenie Warszawy z Łodzią, które finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz pociąg międzynarodowy z Małkini i Ełku do Grodna, finansowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Pociąg „Mamry” jest jedynym połączeniem bezpośrednim Jeleniej Góry z Mazurami. Podróż jest najkrótsza i najtańsza (niespełna 10 godzin w cenie 65,90 zł). Po 1 września turyści udający się koleją z Karkonoszy na Mazury (bądź odwrotnie) będą mieli co najmniej jedną przesiadkę (np. we Wrocławiu).

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 31-07-2015 8:23
"PKP" Skansen oplacany przez podatnika...
~kwik 31-07-2015 8:31
Z tego co można wyczytać na pkp.pl niema bezpośredniego dojazdu pociągiem do Olsztyna, tak czy siak jest przesiadka w mieście Wrocław ...a fakt na mazury z Jeleniej Góry ciężko się dostać
~chrum 31-07-2015 8:47
Jest takie bezpośrednie połączenie przed 9 rano wyjazd z Jeleniej Góry
~Jakiś 31-07-2015 8:52
@kwik InterRegio ''Mamy'', to połączenie BEZPOSREDNIE z Olsztynem. Czytaj rozkład ze zrozumieniem. @Yrezi Rewor Kolej, to nie tylko PKP zrozum, to wreszcie! Przewozy Regionalne są na skraju upadłości. Likwidacja połączeń InterRegio, to jeden z etapów likwidacji firmy (restrukturyzacji). Prawdopodobnie w okresie jesieni nazwa spółki zmieni się z Przewozów Regionalnych na RegioCom. Na Jelonce wiecie o tych zmianach jako pierwsi.
~darus 31-07-2015 8:54
A kilku oszołomòw chce reaktywowac kolej do karpacza przecie to szok
~1! 31-07-2015 9:07
Mam nadzieję, że zostaną bezpośrednie połączenia Jelenia Góra - Poznań Główny obsługiwane przez PR.
~wer 31-07-2015 9:54
10 godzin do Olsztyna to dobry wynik a połączenie i tak nie ma wzięcia... A kolej do Karpacza upadła z tego samego powodu, pociągi woziły powietrze. Więc po co ją reaktywować?
~xcz 31-07-2015 11:00
@wer a jechałeś tym pociągiem na jakiejś dłuższej trasie, że twierdzisz, że nie ma wzięcia? ;-) Wnoszę, że nie. Chyba, że kłamiesz z premedytacją.
~Do 9:07 31-07-2015 11:25
Połączenie PR do Poznania o którym mówisz to regio "Kamieńczyk". Restrukturyzacja dotyczy połączeń interRegio. A "Kamieńczyk" jest regio (dotowany przez Urząd Marszałkowski). Połączenia interRegio to takie które są w całości finansowane przez przewoźnika PR
~Do 9:07 31-07-2015 11:36
To znaczy "Kamieńczyk" Szklarska Poręba Górna - Poznań Główny. Ale Jelenia Góra - Poznań Główny "Szklarska" to też regio więc bądź spokojny(a) :)
~Do 9:07 31-07-2015 11:41
Mowa o pociągu "Szklarka" i "Kamieńczyk". Literówka mi się wkradła w komentarz
~tak 31-07-2015 11:55
po co się rozpisywać? i tak zrobią jak będą chcieli...pasażer? klient? człowiek?...naiwni jesteście! tu liczy się tylko kasa!
~~~niewiedzący~~ 31-07-2015 12:37
Dziwne to PKP jak jakiś znikający punkt dla mnie niech zniknie całkiem bo raz jest a raz go nie ma
~cvg 31-07-2015 13:16
Po K....E Pasażer rozwinięcie skrótu PkP skoro za podatki można wozić powietrze.
~zdzichu 31-07-2015 14:03
Większość komentujących nawet nie wie o czym pisze! Mamry nie są pociągiem PKP.
~kolejorz 31-07-2015 14:19
No i co obrońcy linii do Karpacza? Nie widać Was ani nie słychać a teraz macie pole do pokazania się.
~ 31-07-2015 14:47
Nikt nie liczy publicznych pieniędzy, "wożone powietrze" jest np. we wszystkich kursach Jelenia Góra - Szklarska Poręba i Szklarska Poręba - Jelenia Góra. To jest skandal, aż tak jesteśmy bogaci? Ktoś powinien pójść po rozum do głowy. Chyba że rozumu też nie ma, jak w tych pociągach pasażerów.
~Yrezi Rewor 31-07-2015 14:49
... PKP w cudzyslowie... Troche polotu Jakisiu ;-)
~anonim777 31-07-2015 15:35
A oszołomy chcą uruchomić kolej do Karpacza!!
~do 15:35 31-07-2015 19:36
nawet nie wiesz o czym piszesz
~jojo2 31-07-2015 19:44
do anonim777 sam jesteś oszołom przez takich jak ty nie ma nic i nic nie będzie
~Kris 31-07-2015 20:00
Państwo woli dotować drogie pociągi PKP IC niż tanie połączenia InterRegio, taki tego efekt. Bilet z Jeleniej Góry do Wrocławia w PKP IC 36zł (czas przejazdu 2:37), bilet na IR Mamry w tej samej relacji 31.9zł (czas przejazdu 2:23) - to wszystko w tym temacie...No chyba, że dodam: temu rządowi już niedługo podziękujemy, a zawsze byłem przeciwny PIS'owi, cóż biję się w piersi:)
~ 31-07-2015 20:08
~19:36 i ~19:44, kupcie sobie po kolejce w zabawkowym.
~anonim777 31-07-2015 20:11
To daj pieniądze i uruchom, będziesz zarabiał,nie wyciągaj rączek po NASZE,nie wiesz co to jest ekonomika ,opłacalność ,zwrot kosztów.Poczytaj wyliczenia ile będzie miała Polska za kilka lat dziś 36,za parę lat 30 milionów .Kto na te fanaberie zarobi? PIS wygra wybory to się zacznie klerykalizacja ,złote ornaty, procesje pomniki Lecha K.Będzie wesoło.Amen.
~do anonim777 31-07-2015 20:18
a ty sam płać za swoje leczenie lub interwencje straży pożarnej/policji , edukację swoich dzieci oddaj za swoją edukację i można by tak wymieniać , na tym polega idea państwa że ludzie się składają podatkami na różne rzeczy a kolej to strategiczna część państwa, dziwne że ci ośmiorniczki i inne luksusy dla polityków nie przeszkadzają
~kwik 31-07-2015 20:27
Faktycznie pociąg o 9:54 jest pociągiem bezpośrednim do Olsztyna .
~asdf 31-07-2015 21:27
A ja wole pisiorow bo juz strach byc normalnym. Wszedzie panuje heterofobia. Pisiory przynajmniej na pierwszym miejscu chrzescijan stawiaja a nie islam. Jeszcze troche Po porzadzi i w jeleniej meczet postawia.
~~~niewiedzący ~~ 31-07-2015 21:45
Tak się rozczulacie że wozi się powietrze za publiczne pieniądze a kto do tego doprowadził że kolej się podzieliła na spółki i spółeczki jak ośmiornica i każda spółeczka wyciąga macki tylko po pieniądze a kto 4-5 razy do roku zmienia rozkład jazdy i nie ma skomunikowania z pociągami polikwidowano kasy informacje a na stacjach odsyłają po wszystko do internetu cena biletów też ma dużo do życzenia wystarczy porównać z PKS na trasie JELENIA -SZKLARSKA
~marcinZZ 31-07-2015 21:57
szkoda, bo koszt jazdy autem to min 350 zł, więc przy 2 osobach w PKP to jedynie 130 zł. Czas przejazdu poniżej 10 h też ok, bo autem ciężko szybciej niż 8h (plus mandat:) Szkoda tego połączenia!!!
~kibic 31-07-2015 21:58
Będzie krótko - SAMI SIĘ ZLIKWIDUJCIE !!!
~ 31-07-2015 22:04
do 20:11 śmieszne jest to Twoje straszenie PiSem a teraz co się dzieje?
~abc 1-08-2015 0:50
"fajnie " i do tego jeszcze tylko rejestracje DLW, DBL , DZG w mieście , ludzie , którym prawko chyba ktoś dał za darmo prawo jazdy , sory , nie potraficie jeździć o zgrozo , nie ma znaczenia , kobiety czy mężczyźni , dramat , TYLKO WIAĆ Z TEGO MIASTA !!!, MIASTO UMIERA !!! ,
~do abc 1-08-2015 7:47
Przekonany jestem, iz gdy jeżdzisz np. po Wrocławiu sam jesteś takim "DLW" lub gorzej...
~myk 1-08-2015 13:26
A marzyciele chcą uruchomic kolejkę do karpacza. heheheh. Powiedziałem kupcie sobie w zabawkowym ciufcie. Bo koleji do karpacza nie bedzie z przyczyn ekonomicznych. Macie przykład marzyciele w dzisiejszym reportażu jelonki.
~pociag 1-08-2015 15:04
nie dałem rady dziś wsiąść do pociągu który jechał ze szklarskiej do jeleniej - tłoczno strasznie było od powietrza które wozi pkp - kierownik pociągu powiedział że w Jeleniej Górze jest brak czystego powietrza i dlatego muszą zwozić to z gór - zobaczcie jak dba o nas władza - dowożą nam czyste górskie powietrze, szkoda że my za to płacimy
~Jasiek 1-08-2015 17:58
Banda głupich ludzi tutaj komentuje. Powinno się was wysłać do Afryki tam nic niema i tam wam by się opłacało tak leżeć i nic nie robić i banany zajadać. Przez to mamy w Polsce co mamy. W Europie wszędzie jeżdżą pociągi i się opłaca tylko w Polsce już nic się nie opłaca po za okradaniem. Banda która powinna zostać zapakowana i pociągiem wysłać was do Afryki tam zmartwień nie będziecie mieć.
~myk 1-08-2015 19:15
Większość osób jest za tym aby nie wywalić w błoto kasy na jakies widzi misie pociagów. I tak trzymać
~Misiek 1-08-2015 22:36
Sęk w tym że większość tutaj to patologia. Która to kompletnie nie ma pojęcia o życiu. Jedynie co potrafią to tylko krytykować nic więcej. Nasza kotlina Jeleniogórska ma ogromny potencjał w kolei tylko że to musi być dobrze wykorzystane a nie spierniczone. Równie dobrze można raz na godzinę czy 45 minut puścić metro w Warszawie lub tramwaj w innym mieście i uwierzcie będzie to przynosić ogromne straty. Tak samo było z Pociągiem do Karpacza lub to samo co jest teraz z pociągiem do Szklarskiej którym to do pracy szkoły nim nie dojedziemy na dodatek co miesiąc jest zmieniany rozkład jazdy. To dlatego nikt nim nie jeździ. Gdyby to cuś jeździło częściej przynosiło by większe zyski i mniej strat. Wystarczy pojechać za Jakuszyce do Czech i zobaczyć jak tam kursuje kolei u nas to dno i wodorosty.
~myk 2-08-2015 8:23
Dobrze misiek napisałes : kolei u nas to dno i wodorosty i tak zostanie na wieki !
~do 01-08-2015 07:47 | ~do abc 2-08-2015 12:06
Urażona duma wieśniaka . Codziennie widzę jak się męczycie w tym mieście , jakie popełniacie wykroczenia . We Wrocławiu to w ogóle was DLW ,DBL , DZG nie widzę , skoro tak ciała dajecie na wiejskich drogach JG . Wy nie potraficie jeździć !!! .
~ja 2-08-2015 22:09
Jak ktoś pisze, że połączenie Jelenia-Olsztyn nie ma wzięcia, to albo jest ślepy albo jest debilem. To może się nie opłacać tylko PKP, cyrk.
~pasarzerka 3-08-2015 15:35
Jechałam do Szklarskiej Poręby rano nie było żadnych Pasażerów pustostan Autentycznie w Cieplicach wsiadły 2 osoby z plecakiem mogły też jechać Autobusem które często kursują PKP może powiększać dług przecież PŁYNĄ EURO z UNII Na Wożenie Górskiego powietrza Podatnicy i ich pokolenia będą płacić nikt się tym nie przejmuje grunt że DYREKCJA PKP ma kasiore w Krajach Europejskich nierentowne KOLEJE do małych Miejscowości zlikwidowano Jadą Autobusami Ale My zawsze będziemy za MURZYNAMI i nigdy nie dogonimy ZACHÓDU Brawo!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Szczepienia warunkiem przyjęcia do żłobka lub przedszkola - czy tak powinno być?

Oddanych
głosów
227
Tak
84%
Nie
13%
Nie mam zdania
3%
Głos ulicy
Bez szczepień nie będzie miejsca w przedszkolu?  4
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 14.12.2018 r.  
Miej świadomość
Koncert dla Niepodległej  1
Dialogi Jelonki
To powietrze nas zabija 32
Kultura
Co ciekawego w kinie "LOT"  
Aktualności
Masz dług komunalny? Odpracuj go!  7
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group