Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4464
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA POREBA: Malowanym szlakiem z Druidem Szalonym

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 14:50
Aktualizacja: 19:58
Autor: Karolina
SZKLARSKA POREBA: Malowanym szlakiem z Druidem Szalonym
Fot. Organizator
Jutro, 27 kwietnia w Szklarskiej Porębie odbędzie się piesza wycieczka szlakiem Wlastimila Hofmana. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do poznania miasta pod Szrenicą śladami tego wybitnego artysty, który od 1947 r. mieszkał i tworzył na tych terenach.

Termin wędrówki nie jest przypadkowy, dokładnie 27 kwietnia 1881 r. mały Vlastimil urodził się w Karlinie koło Pragi. W tym roku przypada 129 rocznica urodzin artysty. Zbiórkę wszystkich uczestników jutrzejszej wyprawy zaplanowano na godz. 9.30 przy Galerii Fotografii Artystycznej Jana Korpala (ul. Kilińskiego).

Kolejne punkty wycieczki to dom, gdzie artysta żył i tworzył, czyli Wlastimilówka. Następnie Złoty Widok, kościoły Niepokalanego Serca NMP i Bożego Ciała, gdzie znajdują się liczne dzieła tego wybitnego malarza. Zakończenie wyprawy będzie miało miejsce przy grobie państwa Hofmanów, który znajduje się na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego.

Wycieczkę poprowadzi przewodnik sudecki Waldemar Ciołek, znany także jako Druid Szalony. Wyprawa szlakiem Wlastimila Hofmana jest bezpłatna. Organizatorzy, czyli miłośnicy życia i twórczości artysty oraz miasto Szklarska Poręba zamówili już piękną pogodę i gwarantują fantastyczną atmosferę podczas jutrzejszej wycieczki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group