Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16098
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Małoletni oszust zarobił fortunę w sieci

Środa, 4 marca 2009, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: TEJO
Szesnastolatek z Karpacza wykazał się sporą pomysłowością oszukując pokrzywdzonych za pośrednictwem Internetu. Wysyłał podróbki zamówionych towarów, na których – przy jednej transakcji – zarabiał kilkaset złotych. Jego ofiarami mogły paść dziesiątki naiwnych internautów.

Wczoraj policjanci z Karpacza ustalili i zatrzymali 16-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o szereg oszustw za pośrednictwem jednego z portali internetowych.

– Chłopak od maja do listopada 2008 roku oszukał co najmniej osiem osób z Polski, jednak z całą pewnością pokrzywdzonych jest znacznie więcej. 16-latek oferował do sprzedaży za pośrednictwem portalu różnego rodzaju przedmioty, między innymi złoto i historyczne monety o wartości kilku tys. złotych. Policjanci ustalili, że oszust klientom wysyłał zamiast złota tombak, a zamiast historycznych monet – monety bezwartościowe. Na jednej transakcji zarabiał od kilkuset do kilkunastu tys. zł – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Oszust w swojej „działalności” wykorzystywał różne nicki. Policjanci ustalili, że nieletni „przedsiębiorca” trzem mieszkańcom Karpacza zapłacił po 50 zł, aby skorzystać z ich adresów internetowych. Policjanci zabezpieczyli dwa komputery należące do sprawcy. 16-latek był już notowany za inne czynny karalne, za które decyzją Sądu Rodzinnego został objęty opieką kuratora.

Tym razem również jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
918
Tak
10%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Polityka
O herbie powiatu
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group