Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7245
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mają na koncie 15 włamań

Wtorek, 1 lipca 2014, 14:02
Aktualizacja: 14:08
Autor: 112
Region: Mają na koncie 15 włamań
Fot. 112
Policjanci z powiatu lwóweckiego ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o szereg włamań. Zatrzymani kradli z mieszkań i budynków w budowie. Włamywali się również do altan i podwórkowych komórek. Straty związane z ich działalnością oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim prowadząc działania w sprawie szeregu włamań, do jakich doszło na terenie miasta, ustalili i zatrzymali podejrzanych o te zdarzenia trzech mężczyzn w wieku: 17, 21 lat i 23 lata. Jak ustalili policjanci, sprawcy działali od kilku miesięcy, za cel obierając w szczególności mieszkania i budynki w budowie. Ich łupem padały elektronarzędzia, materiały budowlane, a nawet – w jednym z przypadków – 80-kilogramowy piec. Mężczyźni mają również na swoim koncie włamania do altanek ogrodowych i podwórkowych komórek, z których w krótkim czasie na złom wywieźli przedmioty o wadze ponad 800 kilogramów.

- W jednym z przypadków sprawcy pod osłoną nocy weszli do studzienki telekomunikacyjnej na jednym z osiedli mieszkaniowych, a następnie obcięli i ukradli kilkanaście metrów przewodu telefonicznego, by potem uzyskaną miedź sprzedać w skupie – relacjonuje podkom. Kamil Rynkiewicz. - Nie oszczędzili nawet zabytkowego budynku przedszkola miejskiego, skąd wchodząc po drabinie skradli elementy miedzianego dachu – dodaje.

Łączną wartość strat oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są w sumie o 15 zdarzeń, ale policjanci nadal ustalają rozmiar ich przestępczej działalności. Za kradzieże i włamania grozi kara do 10. lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group