Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 4828
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Mądrze, wesoło i aktywnie

Niedziela, 14 marca 2010, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Mądrze, wesoło i aktywnie
Fot. Organizator
W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Szklarskiej Porębie promuje się zdrowy styl życia i zachęca dzieci do rozwijania swoich różnorakich talentów. Służą temu liczne zajęcia, zabawy, konkursy i uczestnictwo w zawodach sportowych. Przedszkole zorganizowało ostatnio zimowe igrzyska dla swoich podopiecznych oraz konkurs fotograficzny. Wiele tego typu wydarzeń przeradza się w coroczną tradycję.

Zimowe Igrzyska Przedszkolaków odbyły się już po raz siódmy. Ta sympatyczna, sportowa impreza miała miejsce na stoku w „Dolinie Szczęścia” u przyjaciół przedszkola – państwa Teresy i Krzysztofa Hunkiewiczów. Wraz z dziećmi przybyli ich rodzice, którzy pomagali przy organizacji igrzysk i chętnie włączali się do wspólnych zabaw na śniegu. Przedszkolaki pokazały prawdziwy duch walki i sportowej rywalizacji podczas zjazdu na ślizgu oraz w slalomie specjalnym.

Jedną z największych atrakcji dla dzieci była przejażdżka skuterem śnieżnym i na doczepionym do niego „latającym dywanem”. – Na Igrzyskach Przedszkolaków pojawili się również, zabłąkany Mikołaj oraz Spiderman – relacjonuje pani wychowawczyni. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie tej sportowej imprezy odbyło się ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek.

Nie mniej wspaniałym pomysłem na rozwijanie dziecięcych talentów i wyobraźni była organizacja konkursu fotograficznego. Każdy przedszkolak miał za zadanie zrobić zdjęcie najpiękniejszego miejsca w mieście pod Szrenicą, wykorzystując do tego zimową scenerię. Konkurs odbył się w ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich Szklarskiej Porębie. – Pozwolił on naszym wychowankom dostrzec uroki i piękno naszej okolicy, a zarazem kształtować wśród nich przywiązanie do miejsca swojego zamieszkania – podkreśla wychowawczyni.

Pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym zajął Patryk Szulc. Z okazji obchodów już niebawem w Przedszkolu Samorządowym nr 1 odbędzie się kolejny konkurs wiedzy pt. „Szklarska Poręba i okolice”, wezmą w nim udział reprezentanci obu miejscowych przedszkoli. Tego typu wydarzenia pozwalają dzieciom na rozwijanie swoich zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group