Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6018
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Ma być magicznie

Piątek, 24 lipca 2020, 9:12
Aktualizacja: Niedziela, 26 lipca 2020, 10:30
Autor: WAC
Kowary: Ma być magicznie
Fot. UM Kowary
Przy siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar powstaje kolejne w centrum miasta na Jedlicą atrakcyjne turystycznie i ogólnie dostępne miejsce do organizacji kameralnych imprez artystycznych i kulturalnych.

W ramach projektu pn. „Magiczny Ogród – miejsce wystaw i spotkań plenerowych w Kowarach", w ogrodzie przy Domu Tradycji przy ul. Górniczej zostanie utworzona ścieżka edukacyjna z tablicami poświęconymi przemysłowej i rzemieślniczej historii miasta. W ten sposób powstanie swoiste miejsce upamiętniające ginące zawody i przemysł kowarski. Ponadto w ogrodzie SMK zostaną wyeksponowane urządzenia nawiązujące do dawnych profesji, tj. koła młyńskie, stary słup elektryczny, budki strażnicze. W murze ogrodu osadzona zostanie także brama kuta - jako przykład rękodzieła kowalskiego.

Zakupiony zostanie domek gospodarczy z przeznaczeniem na magazynek. W ogrodzie zostanie postawiony wysoki stelaż na rośliny pnące, które utworzą korytarz zieleni. Wypielęgnowane i przycięte zostaną zostaną krzewy i drzewa owocowe, które już tam rosną.

Ten projekt grantowy realizowany jest poprzez LGD Partnerstwo Ducha Gór i dofinansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Miłośników Kowar. Całkowita wartość projektu - 42 857 zł. Dofinansowanie wynosi 100%.

Twoja reakcja na artykuł?

15
83%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group