Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11454
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: M. Obrębalski wiele chce zrobić dla oświaty. Co obiecuje?

Wtorek, 4 listopada 2014, 8:00
Aktualizacja: Środa, 5 listopada 2014, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: M. Obrębalski wiele chce zrobić dla oświaty. Co obiecuje?
Fot. Angela
Darmowe książki, zajęcia pozalekcyjne, delfinki, czyli kryte pływalnie przyszkolne, termomodernizacja szkół – to tylko kilka z obietnic, które wczoraj (3.11) złożył Marek Obrębalski, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry. Briefing prasowy poświęcony jeleniogórskiej oświacie odbył się przed ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Jak mówił kontrkandydat Marcina Zawiły, miejsce konferencji nie było przypadkowe.

- „Żerom” w ostatnim czasie uzyskał niezbyt korzystne wyniki ewaluacji – mówił M. Obrębalski. - Jestem tym zaniepokojony, bo wiem, że ta szkoła zawsze była świetna i kształciła bardzo dobrych absolwentów, którzy zasilali nie tylko lokalną, ale i regionalną gospodarkę. W naszym programie wyborczym ukierunkowujemy się na młodzież. Kształcenie dzieci i młodzieży to działalność o szczególnym charakterze. Dla nas uczeń, nauczyciel i rodzic to grupa bardzo ważnych osób, dlatego przygotowaliśmy kilka działań, którymi chcemy ich wspomagać - zapowiedział Marek Obrębalski cytując Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie”.

Wśród chwytliwych haseł pojawiły się darmowe książki dla wszystkich dzieci, które miałyby być do wypożyczenia w szkolnych bibliotekach. – Byłoby to poważne odciążenie domowych budżetów - mówił M. Obrębalski.

Ponadto M. Obrębalski zapowiedział kontynuację rozpoczętego programu modernizacji szkół. – Za moich czasów powstały trzy Orliki, lodowiska, wiele wielofunkcyjnych obiektów przyszkolnych, a przed nami jeszcze budowa dużej hali widowiskowo – sportowej na Zabobrzu czy przystąpienie Jeleniej Góry do programu wojewódzkiego, czyli budowy krytych pływalni przyszkolnych – wymieniał.

Mowa była jednak nie tylko o pomocy dzieciom. Ograniczenie dodatków motywacyjnych dla nauczycieli M. Obrębalski nazwał „procederem”. – Te dodatki inspirowały do bardziej wytężonej pracy, z której korzystali uczniowie – mówił. A w deklaracjach wyborczych zapowiedział także „poprawę warunków bytowych pracowników obsługi szkół”. – Obecnie niezbyt sprawiedliwe, a wręcz karygodne jest włączenie wysługi lat w podstawy wynagrodzenia – podkreślał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group