Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8138
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łysa Góra-Dziwiszów: Łysogórki na zmienionej trasie

Piątek, 3 września 2010, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 4 września 2010, 10:29
Autor: Michał Rażniewski
Łysa Góra-Dziwiszów: Łysogórki na zmienionej trasie
Fot. MIchał Rażniewski
Odbyły się kolejne Łysogórki MTB – to już IV tegoroczna edycja tego ciekawego wyścigu górskiego rozgrywanego od 8 lat w Górach Kaczawskich.

Od zeszłego miesiąca wyścig odbywa się na zmodernizowanej trasie. Jeszcze tuż przed niedzielnymi zawodami został zmieniony nieco jej finiszowy odcinek (na terenie nartostrad). Niewątpliwą korzyścią płynącą ze zmian, jest brak niezwykle błotnistych miejsc w dolnych partiach masywu Łysej Góry. Stanowiły one duże utrudnienie, szczególnie podczas ulewy.

Ubiegłej niedzieli pogoda dopisała kolarzom, choć było dość chłodno. Nie obyło się oczywiście bez deszczu (przywykliśmy już do pogody w kratkę), ale na całe szczęście strumienie wody popłynęły dopiero po zakończeniu imprezy. Często wychodziło słońce, które jednak nie miało wiele czasu, aby osuszyć trasę. Tak więc nie obyło się bez poślizgów i wywrotek na zjazdach. Również pod górę było trudno, bo koła boksowały na śliskiej nawierzchni (jak na lodowisku). Jednym słowem teren dla zawodników z akrobatycznymi zdolnościami.

Pocieszmy się jednak, że większość tegorocznych wyścigów górskich odbywa się w podobnych warunkach (zobacz fotki z BikeMaratonu Jelenia Góra).

W zawodach udział wzięli zawodnicy z Jeleniej Góry, Lubawki, Legnicy, Olszyny, Złotoryi, Kamiennej Góry, Lwówka Śląskiego, Bielawy, Podgórzyna, Piechowic, Lubina, Łomnicy i Kowar. Oto zwycięzcy (w grupach wiekowych): Antoni Bryszewski (JG), Weronika Mikołajczyk (MTB Lubawka), Agnieszka Szwinta (JG), Michał Barowicz (KS Zywer Legnica), Szymon Zagórski (KS Zywer Legnica), Aleksandra Podgórska (Dream-Bike Bielawa), Rafał Ignaczak (Formicki Bike), Ewa Duszyńska (MTB VOTUM TEAM Wrocław), Krzysztof Tyszecki (Eska Rock), Maria Tyszecka (Eska Rock), Tadeusz Skowroński (Kowary).

Pierwszy raz na trasie Łysogórek pojawili się zawodnicy z klubu Dream-Bike z Bielawy z Aleksandrą Podgórską (juniorka mł.), brązową medalistką Mistrzostw Polski - rozegranych 17 lipca 2010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
839
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group