Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12045
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: LWT – potyczki przedfinałowe

Środa, 12 sierpnia 2009, 14:04
Aktualizacja: 14:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: LWT – potyczki przedfinałowe
Fot. TEJO
Uczestnicy warsztatów „Lato w teatrze” wkraczają w ostatnią fazę przygotowań do wystawienia sztuki „Klisza pamięci”. Obok młodych aktorów i realizatorów na scenie coraz częściej pojawiają się pracownicy techniczni. Jest okazja, aby podejrzeć nieco teatralnej „kuchni”, której obsługa nada realizacji ostateczny kształt, jaki zobaczą widzowie.

Kolejny dzień LWT był poświęcony powtórkom pewnych elementów a także pracy koncepcyjnej nad opracowaniem finału „Kliszy pamięci”. Realizatorzy sztuki liczą na inwencję młodych adeptów sceny i sami proponują pewne rozwiązania. Jakie zostanie ostatecznie przyjęte? Okaże się wkrótce.

Coraz więcej pracy mają pracownicy techniczni. – Już dziś po południu zaczniemy ustawiać światła, aby jutro spróbować w takim oświetleniu, jakie będzie podczas spektaklu – zapowiada Tadeusz Wnuk, aktor Teatru im. Norwida oraz koordynator „Lata w teatrze” w Jeleniej Górze. Do całości dojdą także wizualizacje Marka Oleksego i multimedia niżej podpisanego. Cały czas uzupełniana jest ścieżka dźwiękowa. – Trzeba też czasowo zgrać niektóre epizody – tłumaczy Jacek Paruszyński, aktor TN oraz instruktor LWT. – W teatrze wszystko w tym przypadku musi być jak w zegarku – dodaje.

Sporo pracy ma też marketing teatralny. Trzeba dopilnować wysłania zaproszeń. Już są gotowe plakaty, nad którymi pracowali Natasza Sołtanowicz oraz Tomasz Bojęć. Wkrótce powstanie też program, który widzowie dostaną do ręki w dniu premiery i drugiego pokazu sztuki, czyli w sobotę i niedzielę 15 i 16 sierpnia o godz. 18.

Patronem „Lata w teatrze” jest Instytut Teatralny im. Raszewskiego z Warszawy, a imprezę wspiera Urząd Miejski w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group