Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6942
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Lubomierz z Czechami ramię w ramię

Piątek, 11 grudnia 2009, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: KAM
REGION: Lubomierz z Czechami ramię w ramię
Lubomierski zakątek.
Fot. TEJO
Na zaproszenie burmistrza Wiesława Ziółkowskiego gościła w Lubomierzu delegacja z czeskiego miasta Tanvald – przyszłego partnera stolicy polskich komedii filmowych.

Lubomierz odwiedzili starosta tanvaldzki Peter Polak, jego zastępca Miroslav Turm oraz sekretarz Richard Seidel . Było to pierwsze oficjalne spotkanie, które zainaugurowane zostało w sali ślubów ratusza. Gościom z Czech zaprezentowane zostały najróżniejsze materiały promocyjne Lubomierza, pocztówki i mapy turystyczne w języku czeskim.

– W czasie spotkania pokazaliśmy naszym gościom wirtualny spacer po Lubomierzu, który bardzo przypadł im do gustu. Nie jest to jeszcze nasze miasto partnerskie, ale najprawdopodobniej niedługo podpiszemy umowę – zapowiada sekretarz Urzędu Gminy i Miasta w Lubomierzu Bożena Pawłowicz.

Delegacja z czeskiego Tanvaldu poznała też najciekawsze miejsca i lubomierskie zabytki. Czesi nie ukrywali w czasie spaceru swojego dużego podziwu dla architektury. Goście z Czech zaproszeni zostali także do Zamku Śląskich Legend Dariusza Milińskiego w Pławnej.

- Celem wizyty naszych gości było przyczynienie się do stworzenia wspólnego projektu, który nosi nazwę „Poznaj nasz region – Lubomierz zaprasza”. Być może w najbliższej przyszłości złożymy projekt z miastem Tanvald o przedłużenie ścieżki rowerowej, która będzie ciągnęła się, aż do Lubomierza – dodaje Bożena Pawłowicz
Na koniec spotkania oficjalne zaproszenie od starosty Petera Polaka otrzymał burmistrz Wiesław Ziółkowski, który niebawem wybierze się do czeskiego partnera, aby tam promować komediowe miasteczko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group