Zalogowanych: 14

Jeżów Sudecki: Lotnik przeskoczył Leśnika

Czwartek, 19 czerwca 2014, 23:36
Aktualizacja: 0:05
W przedostatniej kolejce klasy okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki zrewanżowali się za jesienną porażkę Leśnikowi Osiecznica. Dzięki czwartkowej wygranej 3:0 przeskoczyli w ligowej tabeli dwóch rywali i zajmują obecnie siódme miejsce.

Spotkanie w Jeżowie Sudeckim lepiej rozpoczęli goście, niemal całą pierwszą połowę mieli przewagę optyczną i stwarzali groźniejsze sytuacje, ale to gospodarze otworzyli wynik kilka minut przed przerwą. Autorem gola na 1:0 był Filip Pieńkowski. Po zmianie stron Lotnicy znacznie lepiej się prezentowali, przejęli inicjatywę i raz po raz atakowali prawą stroną wykorzystując Pieńkowskiego i Górgula, a w środku pola zapędy gości hamował grający trener Maciej Suchanecki. Efektem przewagi miejscowych były dwa gole Damiana Górgula, dzięki którym jeżowianie wskoczyli na siódme miejsce w tabeli i przed sobą mają już tylko jedno spotkanie - w niedzielę, 22. czerwca w Ruszowie zmierzą się z miejscową Victorią. W przypadku zwycięstwa mogą liczyć na awans o jedną pozycję, ale by tak się stało Czarni Lwówek Śląski muszą przegrać z nowym czwartoligowcem - Nysą Zgorzelec.

Lotnik Jeżów Sudecki - Leśnik Osiecznica 3:0 (1:0)