Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5908
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lotnicze wakacje z Aeroklubem Jeleniogórskim

Wiadomości: Region
Sobota, 29 lipca 2017, 6:28
Aktualizacja: Niedziela, 30 lipca 2017, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Z atrakcyjną, wakacyjną ofertą po raz piąty wyszedł do najmłodszych Aeroklub Jeleniogórski, który organizuje przy wsparciu finansowym Miasta Jeleniej Góry lotnicze półkolonie. Uczestnicy pierwszego turnusu są bardzo zadowoleni z takiej formy spędzania czasu i zaczęli nawet marzyć o byciu pilotem czy kontrolerem ruchu.

W piątek (28.07) dzieci miały okazję do podsumowania tego, czego nauczyły się w ciągu tygodnia. - Dzisiaj rozmawialiśmy przez radiostację lotniczą. Nie jest to zbyt łatwe, bo trzeba się nauczyć języka lotniczego - przyznała Zuzia, która w języku lotniczym powiedziała swoje imię: Zulu - Uniform - Zulu - India - Alfa - Dzień Dobry. Dziewczynka stwierdziła, że chciałaby robić samoloty i zostać pilotem. Jej starszy kolega Wiktor przyznaje, że bardzo dużo się działo podczas półkolonii, a najbardziej podobało mu się składanie modeli oraz nauka języka lotniczego. - Jest tu bardzo fajnie, są ładne widoki, można zobaczyć dużo samolotów i szybowców - wymieniał zalety półkolonii Wiktor, który na chwilę obecną chciałby być kontrolerem ruchu lotniczego.

Jak mówił Jacek Musiał - dyrektor Aeroklubu, to ważne, aby od najmłodszych lat dzieci uczyły się pomagać młodszym, dlatego wśród uczestników byli chłopcy i dziewczynki w różnym wieku, bowiem w lotnictwie też jest tak, że bardziej doświadczony pilot pomaga młodszemu koledze. - Pokazujemy dzieciom inne możliwości spędzenia wolnego czasu - podkreślił Jacek Musiał.

Półkolonie odbywają się pod hasłem "Przez trzeźwość do gwiazd", więc organizatorzy starają się zaszczepić w dzieciach wzorce, które mają procentować w przyszłości. - Pokazujemy dzieciom możliwość klejenia modeli, spędzają czas w samolotach, gdzie mogą sobie włączać i wyłączać wszystko. Mieli okazję zobaczyć jak się buduje szybowce - sami składali model szybowca SMYK, który jest produkowany w Jeżowie Sudeckim - wymieniał atrakcje dyrektor Aeroklubu. Dzieci miały też dodatkowe rozrywki, jak chociażby odwiedziny w Kinie Helios czy w Fun Parku.

Organizatorzy szacują, że w ciągu kilku lat w półkoloniach z Aeroklubem wzięło udział ponad 1000 dzieci, a chętnych zawsze jest znacznie więcej. Kolejne turnusy będą się odbywać do końca wakacji, z wyłączeniem tygodnia świątecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kiedyś 29-07-2017 11:38
w czasie wakacji Aeroklub szkolił pilotów , teraz widać skoro się nie lata to się przejmuje zadania ODK , MDK które to kiedyś organizowały pólkolonie. Upadek lotnictwa w kotlinie jeleniogórskiej...
~BOBEREK 29-07-2017 15:17
"Półkolonie odbywają się pod hasłem "Przez trzeźwość do gwiazd", więc organizatorzy starają się zaszczepić w dzieciach wzorce, które mają procentować w przyszłości." Na szczęście moje dziecko nie zagląda do kieliszka.
~Dziadki 29-07-2017 22:53
Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie ciekawego i alternatywnego sposobu spędzania wakacji naszym pociechom , dziękujemy za obfitość nowych wrażeń jakie wyniosły dzieci podczas tego tygodnia zakończonego możliwością przelotu szybowcem z instruktorem , z pozdrowieniem Ryszard i Elżbieta
~Ela 30-07-2017 14:17
Mój synek bardzo zadowolony. Dziękuje.
~xxx 31-07-2017 9:03
Brawo dla Areoklubu półkolonie są super
~Rossignol 1-08-2017 17:52
Niektóre komentarze sa tak denne ze az szkoda ripostować! Kolego czy koleżanko "kiedys"....( nick tak samo głupi jak i Twoja wypowiedz)!!! Wlasnie przez organizacje takich form aktywnego wypoczynku zaszczepia sie juz dzieciakom smaczek do lotnictwa!! Wlasnie kiedys ktos to tak poprowadził ze nic przez jakis czas sie tam nie dzialo. Jak sie nie orientujesz to sie nie wypowiadaj ale z tego co wiem na pewno to wlasnie z naszego aeroklubu wywodzi sie kilku pilotów latających juz samolotami pasażerskimi. Do tego moj syn jest zafascynowany szybownictwem i modelarstwem. Mam nadzieje ze tak mu pozostanie a Tobie jak sie nie podoba...to zawsze mozesz pokopać w piłkę na orliku lub pójść na ryby ! Brawo dla Aeroklubu.!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group