Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7393
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Łomnicka (wreszcie) do gruntownej przebudowy

Piątek, 16 stycznia 2015, 8:06
Aktualizacja: Sobota, 17 stycznia 2015, 8:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Łomnicka (wreszcie) do gruntownej przebudowy
Fot. Angela
Trwa aktualizowanie dokumentacji gruntownej przebudowy pierwszej części ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze, która jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego. Miasto dostało dofinansowanie na to zadanie. Już wiadomo, że zakres prac będzie spory, więc podczas remontu kierowcy będą jeździli objazdami. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na to zadanie.

Dla zmotoryzowanych najważniejsza jest oczywiście wymiana nawierzchni. To będzie najbardziej widoczny element planowanej modernizacji, ale równie ważne jest poszerzenie jezdni. Pod drogą powstania kanalizacja deszczowa. Przy jezdni pojawi się nowe oświetlenie, a także chodniki i jednostronna ścieżka rowerowa.

- Na czas remontu, który ruszy wiosną br., kierowcy będą jeździli objazdem, czyli ul. Krakowską i nową obwodnicą południową, czyli Al. Solidarności – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Łomnicka to obecnie jedna z najwęższych ulic w mieście i trudno jest się na niej minąć np. autobusom czy większym samochodom. Podczas wykopów pod kanalizację deszczową czy kładzenia asfaltu jazda tą ulicą będzie więc praktycznie niemożliwa – dodaje J. Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group