Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4628
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Lokal za złotówkę!

Poniedziałek, 6 maja 2019, 7:02
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2019, 14:23
Autor: WAC
Kowary: Lokal za złotówkę!
Fot. WAC
Samorząd Kowar chce, aby puste lokale użytkowe, których jest właścicielem znalazły najemców. Dlatego od 1 maja w mieście obowiązują korzystniejsze stawki bazowe za czynsz najmu powierzchni użytkowej w nowo najmowanych lokalach użytkowych będących w zasobach miasta.

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Elżbiety Zakrzewskiej, stawki zostały obniżone, w niektórych przypadkach dość znacznie. Dla lokali handlowych z kowarskiej ulicy Pocztowej oraz fragmentu ulicy 1 Maja (od ratusza do kościoła) stawka za metr kwadratowy netto spadła z ponad 13 złotych na 7 zł. Na ulicy Ogrodowej i Łomnickiej stawki za prowadzenie tego typu działalności spadły z ponad 8 zł do 3 zł, a w pozostałych częściach miasta z ponad 10 zł na 5 zł netto.

Na szczególne preferencja mogą liczyć osoby wykonujące usługi deficytowe w mieście nad Jedlicą – krawieckie, pralnicze, szewskie, W ich przypadku czynsze zostały obniżone do symbolicznej złotówki za metr kwadratowy.

Czynsz za lokale gastronomiczne spadł z ponad 12 zł na 5 zł, a dla barów mlecznych i stołówek do 1 zł netto. Także 1 zł będzie kosztował najem metra kwadratowego lokalu przeznaczonego na prowadzenie działalności statutowej przez stowarzyszenia wyższej użyteczności, organizacje społeczne i młodzieżowe. Ta sama niska stawka obowiązywać będzie również przy wynajmie lokali na cele oświaty, kultury i ochrony zdrowia (nie dotyczy aptek).

Twoja reakcja na artykuł?

72
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
5%
Złości
4
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group