Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7793
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Literacka kolacja z Harukim Murakamim w Staniszowie

Poniedziałek, 19 maja 2014, 8:27
Aktualizacja: 12:46
Autor: Manu
Jelenia Góra: Literacka kolacja z Harukim Murakamim w Staniszowie
Fot. Organizator
Jutro (20 maja) o godz. 19.00 w restauracji Pałacu na Wodzie w Staniszowie, na dzień przed oficjalną premierą “Słuchaj pieśni wiatru/Flipper roku 1973”, odbędzie się wyjątkowa, literacka kolacja z współczesnym japońskim pisarzem, eseistą i tłumaczem literatury amerykańskiej Harukim Murakamim, znanym z umiłowania dla kuchni i dobrego jedzenia.

“Słuchaj pieśni wiatru”/“Flipper roku 1973” to debiutanckie powieści Harukiego Murakamiego. Haruki Murakami po raz pierwszy przedstawia w nich swego bezimiennego bohatera i Szczura, których miłośnicy jego twórczości znają z kolejnych książek. Podobnie jak w późniejszych dziełach pisarza, bohaterowie poszukują własnej tożsamości i odbywają swoistą podróż w czasie, wspominając minione zdarzenia. Wydanie dwóch pierwszych książek autora to szansa na odkrycie literackich korzeni pisarza i jego ścieżki twórczej.

W menu, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Martę Gessler znajdą się dania takie jak “Spadająca rybka Kafki Tamury” czy “Zupa Lżej-Na-Sercu”. Wszystkie zostały zainspirowane postaciami, fabułą i atmosferą książek japońskiego pisarza. Goście wydarzenia otrzymają przedpremierowo najnowszą powieść Harukiego Murakamiego “Słuchaj pieśni wiatru”/“Flipper roku 1973”.

Haruki Murakami (rocznik 1949) urodził się w Kioto. Jest absolwentem wydziału literatury na Uniwersytecie Waseda w Tokio. Prowadził klub jazzowy (1974–81). Jako pisarz debiutował w 1979 r. Jego “Trylogia Szczura” została uhonorowana nagrodą im. Nomy dla pisarzy młodego pokolenia. Kolejne książki (m.in. “Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland”, “Norwegian Wood”, “Tańcz, tańcz, tańcz” czy “Na południe od granicy, na zachód od słońca”) ugruntowały jego pozycję jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w USA. W ub. r. na polskim rynku, nakładem Wydawnictwa Muza SA, ukazała się jego książka “Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa”.

Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Na kolację z Murakamim obowiązują zapisy bezpośrednio w restauracjach. Szczegóły udziału w kolacji oraz lista wszystkich restauracji biorących udział w akcji dostępna jest na: http://www.harukimurakami.pl/kolacja/index.html . Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/325257540969220/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group