Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7336
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Listrukturyzacja" handlówki

Wtorek, 8 lutego 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 22:55
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
- To będzie likwidacja naszej szkoły - ocenił Jan Swatowski, prowadzący nadzwyczajną radę pedagogiczną w ZSZiL nr 2 (popularnej „handlówce”). - Nie. To będzie restrukturyzacja - upierał się zaproszony Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Zebrani w większości do końca podzielali raczej obawy pana Swatowskiego niż optymizm urzędnika.

Plan jest klarowny. Przenieść ZSZiL nr 2 do budynku przy ul. Leśnej, gdzie teraz funkcjonuje ZSZiL nr 4 i utworzyć jedną szkołę o handlowo-gastronomicznym profilu. W obiekcie przy 1 Maja miałyby się mieścić Centrum Kształcenia Ustawicznego, Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Nauczycieli. Miasto miałoby na tym oszczędzić, dopasować strukturę szkolnictwa ponadgimnazjalnego do tendencji demograficznych, kadra zachować pracę...

Zdzisław Ochlik, fizyk, wytknął urzędowi, że w jego koncepcji restrukturyzacji nie ma logiki. - Nam się likwiduje oddziały, gdy chętnych jest więcej, niż możemy przyjąć. Ci, co się nie dostali, na cukierników uczą się w „mechaniku” - dowodził. Barbara Przemyk, polonistka, wypomniała, że urząd nie liczy się ze środowiskiem, tylko narzuca swoje koncepcje. Barbara Tyszkiewicz, wicedyrektor ZSZiL nr 2 przypomniała, że rok temu, kiedy planowano przenieść „handlówkę”, a budynek sprzedać, zmiany wydawały się bardziej zrozumiałe niż teraz, gdy w miejsce „handlówki”, ma tu być zorganizowana inna placówka oświatowa. - Dlaczego „handlówkę” mamy przenosić na peryferie miasta? Przenieśmy tutaj ZSZiL nr 4, a na ul. Leśnej niech zaczną działać CKU, CKP - radziła Danuta Wójcik, przedstawicielka rodziców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group