Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7030
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Listonosz dziś nie wszędzie zadzwoni

Wtorek, 3 czerwca 2008, 8:59
Aktualizacja: 13:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Listonosz dziś nie wszędzie zadzwoni
Lepiej nie wrzucać przesyłek do skrzynki. Chcąc wysłać list, udajmy się do jednego z punktów wymienionych w tekście.
Fot. TEJO
Wbrew zapowiedziom strajku listonoszy, pocztowcy pracują w miarę normalnie. W śródmieściu urzędy nie są oflagowane i nie ma kolejek.

Czekasz na ważną przesyłkę? Możesz jej nie dostać. Poczta strajkuje. Pozostaje skorzystać z usług firm kurierskich. Najbardziej martwią się emeryci i renciści, którym pieniądze przynoszą doręczyciele. Dostaną swoje wypłaty z opóźnieniem - takie były zapowiedzi. Ale nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Gigantyczne kolejki przed okienkami i ogólny bałagan. Tak może we wtorek wyglądać rzeczywistość w urzędach pocztowych. Część listonoszy strajkuje. Pocztowcy chcą zarabiać więcej. Protest nie jest jednodniowy, a jego organizatorzy zapowiadają eskalację, jeśli żądania płacowe nie zostaną spełnione. Tymaczasem w Jeleniej Górze paraliżu nie ma. Pracuje poczta na placu Ratuszowym i na Pocztowej. Ogonków w środku nie ma. Nie ma też flag na znak protestu.

Najbardziej zaniepokojeni byli emeryci i renciści. Przez strajk mogą zostać pozbawieni świadczeń, o ile wcześniej nie zlecili przelewu pieniędzy na konto bankowe. Ale pocztowcy nie wykluczają, że do roznoszenia pieniędzy zaangażowani zostaną pracownicy administracyjni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group