Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5441
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Liga Rocka: Crimson Valley w finale!

Sobota, 21 listopada 2015, 15:42
Aktualizacja: Niedziela, 22 listopada 2015, 12:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Liga Rocka: Crimson Valley w finale!
Fot. Tomasz Raczyński
Drugi koncert eliminacyjny w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zakończył się potężną dawką dźwięków w wykonaniu gości z Niemiec – zespołu Dunwich Horror. Tradycyjnie, zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, o jedno miejsce w finałowym koncercie rywalizowały cztery grupy.

Na początek piątkowego (20.11) wieczoru na scenie pojawił się zespół z krótkim stażem, ale z muzykami, którzy wcześniej w różnych konfiguracjach już grywali. The Cold - bo o nich mowa – powstał w czerwcu 2014 r., ale obecny kształt grupy wykreował się w marcu 2015 r. Rock i hard rock w ich wykonaniu nie znalazł jednak wystarczającego uznania jury.

Następnie przyszedł czas na Pinokio Alternative, czyli kawał historii rocka z Lubania. Zespół powstał w 1981 r., ale 9 lat później zawiesił działalność. Dopiero w 2010 r. nastąpiła reaktywacja grupy, czego efektem był m.in. udział w Muzycznej Bitwie Polskiego Radia Wrocław. Ich alternatywny punk rock również nie był tym, czego sędziowie chcieli usłyszeć w wielkim finale.

Z kolei Vexing Question – powstały w 2010 r. w Złotoryi zespół tworzący nu hardcore/ metal w 2015 r. wydał swoją pierwszą oficjalną płytę pt. „Oblicza” wydawnictwa „Nasz Sklep”. Jak się okazało – ich również nie zobaczymy w finale. Zatem kto zwyciężył?

Crimson Valley, czyli Ewa Kleszcz (śpiew), Jerzy Górniak (gitara basowa), Antoni Mituś (perkusja), Damian Paszczak (gitara), Tomasz Bała (gitara) oraz Agnieszka Bodalska (instrumenty klawiszowe) - to zdaniem jurorów najlepsza ekipa drugiego koncertu eliminacyjnego. Tworzący power/ metal – heavy metal muzycy z Wrocławia rozpoczęli działalność w 2009 r. z inicjatywy swojego perkusisty. Wcześniej występowali w takich grupach jak Clairvoyant, Luncheon, Thy Hastur, czy Grlimond. Pierwsze demo nagrali w 2010 r., a rok później ukazał się ich debiutancki album „Crossing the Sky”. Po wielu zmianach personalnych w 2015 r. wydali drugi krążek pt. „Hall's of Victory”. Crimson Valley występowało również w Muzycznej Bitwie PRW, a więcej na ich temat oraz teledyski są dostępne na profilu facebook'owym oraz na kanale youtube.

Od paru lat nie widać nowych zespołów w Jeleniej Górze – ubolewał organizator, Andrzej Patlewicz - zapraszając do udziału w Lidze Rocka lokalne zespoły.

- Nie chcemy, żeby na Lidze Rocka był tylko i wyłącznie heavy metalowy łomot i te wszystkie kapele grały o podobnej stylistyce. Staramy się tak układać, by był różnorodny klimat muzyki rockowej. Dzisiaj akurat frekwencja dopisała i robimy to, żeby ta impreza nie umarła – dodał A. Patlewicz. Zespoły chcące zgłosić się jeszcze do obecnej edycji mogą wejść na stronę JCK-u, wejść w zakładkę imprezy, gdzie jest regulamin i karta zgłoszenia. Trzeci i czwarty koncert eliminacyjny zaplanowano na marzec i kwiecień 2016 r.

Pod znakiem zapytania stoi miejsce rozegrania koncertu finałowego. Organizatorzy dostrzegają, ze stadion przy ul. Lubańskiej nie jest najlepszym rozwiązaniem i biorą pod uwagę m.in. stadion przy ul. Złotniczej, bądź halę przy ul. Sudeckiej. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group