Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9971
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Liga angielska na Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 26 listopada 2009, 14:37
Aktualizacja: 20:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Liga angielska na Książnicy Karkonoskiej
Fot. TEJO
Potężny plakat reklamujący transmisje sportowe jednej ze światowych stacji telewizyjnych zawisł dziś na frontonie siedziby Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”. – Utrzymanie obiektu kosztuje dużo. Muszę szukać pieniędzy – tłumaczy dyrektor instytucji, poseł Marcin Zawiła.

Wcześniej były już próby „sprzedaży” powierzchni reklamowej w postaci elewacji Książnicy, ale zakończyły się niczym. Teraz transakcja doszła do skutku i przez miesiąc jeleniogórzanie – zamiast, na przykład, zachęty do poznawania atrakcji regionu – dowiedzą się, jak wykupić abonament na znany program telewizyjny.

– Czy nie gryzie się to ze ściśle regionalną działalnością placówki? – pytamy dyrektora Marcina Zawiłę. – Sam chciałbym, aby w ten sposób reklamowały się firmy lokalne, ale nie było chętnych. Teraz uzyskaliśmy dobrą cenę i ta reklama powisi przez miesiąc. Na stałe już są zamontowane zaczepy do afisza. Może później znajdą się chętni stąd? – ma nadzieję szef placówki.

Marcin Zawiła nie ukrywa, że funkcjonowanie największej i najnowocześniejszej placówki w regionie pochłania mnóstwo pieniędzy. Zastosowano już oszczędności. Droga klimatyzacja jest włączana tylko podczas dużych imprez. Część budynku wymaga „wychłodzenia”, bo przez przeszklone ściany powietrze szybko się nagrzewa i jest nie do zniesienia gorąco. – Pieniądze uzyskane za reklamę na pewno podreperują nasz budżet – mówi dyrektor.

Podobnie wielka reklama wisiała przez jakiś czas na frontonie budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury niemal naprzeciw Książnicy. Tyle tylko, że budynek JCK jest szpetny, a Jeleniogórskie Centrum Edukacji i Informacji Regionalnej może się pochwalić ładną elewacją. Raczej – mogło się pochwalić. Przez najbliższy miesiąc nie będzie jej bowiem widać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
782
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group