Zalogowanych: 24

III liga: Lider okazał się za mocny

Sobota, 2 września 2023, 20:17
Aktualizacja: 20:18
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra walczyli bardzo ambitnie, podnieśli się w drugiej części spotkania, ale finalnie musieli uznać wyższość lidera rozgrywek grupy trzeciej makroregionalnej III ligi i głównego faworyta do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Tego dnia Rekord Bielsko Biała okazał się zaporą nie do przejścia.

Pierwsza część gry rozpoczęła się od mocnego "trzęsienia ziemi". Po około pół godzinie gry było już 3:0 dla faworyta po golach Daniela Świderskiego, Konrada Karety i Kacpra Kasprzaka. Jeleniogórzanie walczyli, próbowali się odgryzać, lecz do gwizdka arbitra oznajmiającego koniec premierowej odsłony, trafienia zaliczyć im się nie udało. W drugiej części gry podopieczni trenera Jacka Kołodziejczyka zagrali lepiej, odważniej i byli zespołem groźniejszym dla rywali, aniżeli w pierwszej połowie. Walczyliśmy ambitnie i w 68. minucie dopięliśmy swego, kiedy to na 1:3 patrząc z naszej perspektywy, do sieci futbolówkę skierował Dominik Radziemski. Przeciwnicy nie zamierzali oddawać nam pola i inicjatywy, samemu starając się zagrozić bramce strzeżonej przez Mateusza Malca. W 81. minucie nasza sytuacja stała się już ekstremalnie trudna, bowiem goście znów odskoczyli na trzy gole (4:1). Receptę na naszego golkipera znalazł Mariusz Idzik, 26-letni snajper mający w swoim CV między innymi występy w Śląsku Wrocław, czy Ruchu Chorzów. Finalnie spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 4:2, a autorem ostatniego gola w tym meczu okazał się Mateusz Baszak, skutecznie zamieniając rzut karny na gola dla Karkonoszy.

Miejscowym należą się jednak słowa uznania za walkę, determinację i próby odmienienia wyniku spotkania w drugiej części gry, która de facto padła naszym łupem w wymiarze 2:1. Po dwóch porażkach z rzędu osunęliśmy się nieco w dół ligowej tabeli i obecnie z 8 punktami znajdujemy się na 11. lokacie. Kolejny bój o punkty zagramy dość nietypowo, bo we wtorek, 12 września. Zagramy na wyjeździe wtedy z groźną Cariną Gubin, która w ten weekend zanotowała zwycięstwo ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (1:0) i w tabeli ma tylko punkt straty do jeleniogórzan.

Karkonosze Jelenia Góra - Rekord Bielsko Biała 2:4 (0:3)

Karkonosze: Malec, Firmanty, Niemienionek, Kuźniewski (78' Milewski), Pojasek, Sierpina (55' Jaros), Bronisławski (55' Siudak), Radziemski, Maciejewski, Chmielewski (67' Tokarz), Basak.

Rekord: Żerdka, Kareta, Madzia, Pańkowski, Waluś, Wyroba (83' Walaszek), Mańka (46' Nocoń), Kasprzak (83' Bogunia), Kamiński (58' Idzik), Świderski (58' Twarkowski), Nowak.