Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7328
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Letni pęd do nauki jazdy

Sobota, 22 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 22 lipca 2006, 11:49
Autor: Daria
Jelenia Góra: Letni pęd do nauki jazdy
Fot. Daria
Lipiec i sierpień, dwa wakacyjne miesiące, to nie tylko czas błogiego lenistwa i odpoczynku. Wielu ludzi, bez względu na wiek, choć przeważają młodzi rozpoczyna naukę jazdy samochodem.

W Jeleniej Górze jest wiele szkół oferujących nabycie uprawnień do prowadzenia pojazdów. Nadal najpopularniejsza jest kategoria B uprawniająca do prowadzenia pojazdów osobowych.

Taki kurs to jednak spory wydatek. W zależności od szkoły jazdy ceny wahają się od 1200 do 1400 złotych. Niektóre placówki mają w swojej ofercie zniżki dla uczniów i studentów.
W cenę takiego kursu wliczona jest kurs teoretyczny oraz praktyczny, w skład którego wchodzi jazda po placu manewrowym oraz nauka jazdy w mieście.
Do tego dochodzą jeszcze koszty związane już z samym egzaminem, czyli około 100 złotych.

Przy odrobinie szczęścia opłatę ta uiszcza się tylko raz. Gorzej jest, gdy, niestety, sprawdzianu się nie zda. Wówczas tę kwotę trzeba uiszczać za podejście do kolejnego egzaminu. Aż do skutku.

Przyszli kierowcy muszą jeszcze zapłacić 70 złotych w wydziale komunikacji urzędu miasta za wydanie dokumentu prawa jazdy.

Mimo wysokich kosztów związanych z kursem nauki jazdy, szkoły – które ją oferują – przeżywają zwłaszcza latem prawdziwe oblężenie chętnych. Zainteresowanie jest jednak przez cały rok.
– Już teraz nie brakuje chętnych na „zimowe” kursy. Wówczas przyszli kierowcy opanowują sztukę jazdy po śniegu i lodzie. Latem – z oczywistych względów – takiej możliwości nie ma – uśmiecha się jeden z instruktorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group