Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7169
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Piątek, 1 lipca 2022, 6:00
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped
Fot. FB Leszka Kosiorowskiego
Leszek Kosiorowski reprezentujący Bieg Piastów został członkiem pięcioosobowego zarządu Worldloppet Ski Federation (Światowa Federacja Biegów Długodystansowych) – organizacji skupiającej największe narciarskie biegi masowe na świecie.

Decyzja o zmianach w zarządzie Woldloppet zapadły podczas odbywającego się w Szwecji walnego zebrania tej organizacji. W trakcie obrad zdecydowano także o dalszym zawieszeniu w prawach członka organizacji rosyjskiego biegu Demino. Podtrzymano też zakaz startu w biegach należących do Worldlopped wydany wobec zawodników z Rosji i Białorusi.

Włączenie mnie do zarządu Worldlopped traktuję jako dostrzeżenie roli Biegu Piastów jako znaczącego zjawiska w świecie biegów długodystansowych - mówi Leszek Kosiorowski. - Można śmiało powiedzieć, że obecnie znajduje się on w dziesiątce najważniejszych tego typu imprez w świecie. To zasługa wszystkich, którzy pracowali przez lata na pozycję tego biegu począwszy od Juliana Gozdowskiego, a na obecnej ekipie Stowarzyszenie Bieg Piastów skończywszy. Osobiście jest mi bardzo milo, zwłaszcza, że od sześciu lat reprezentuję nasz bieg w kontaktach z Worldlopped.

Twoja reakcja na artykuł?

28
72%
Cieszy
2
5%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
3%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group